Akupunktura na migrénu

Migréna je nepříjemné onemocnění, které při akutních potíží trvá i několik dní. Pouze podávání léků nestačí, jelikož jde pouze o dočasné řešení problému. Akupunktura je technikou, která může migrénu vyléčit.

Migréna je chronické onemocnění, které se vyznačuje úpornými až nesnesitelnými bolestmi hlavy. Ne každá bolest hlavy je migréna, která se vyznačuje jak bolestmi hlavy, tak neklidem, poruchami nálad, dost často také sníženou chutí k jídlu, depresemi, zmateností. Hodně často lidé trpí také závratěmi, dvojím viděním a výpadky zorného pole, tedy dočasným a částečným oslepnutím.

Co je a co není migréna

Lidé si často na migrénu stěžují, aniž by ji měli, ono totiž, ne každá bolest hlavy znamená, že jde o migrénu. A naopak mnoho lidí, kteří na migrény trpí, o ní zas tak často nemluví. Každopádně, pokud vám byla tato opravdu chronická a velice silná bolest hlavy diagnostikována, je potřeba se léčit a snažit se těchto obtíží zbavit. Nejen dočasné požití analgetik, v případě akutního postihu, je řešením. Sice uleví, ale rozhodně nepomohou se samotnou léčbou.

Medicína i z jiné stránky

Snad každý pacient, kterého migrény postihují, hledá možnost léčby i v jiné, než tradiční medicíně. V posledních letech se často hovoří o tradiční čínské medicíně, konkrétně metodě zvaná** akupunktura**, což je léčebná metoda, při které se do určených akupunkturních bodů na těle pacienta, vpichují malé jehly.

Akupunktura není novým pojmem

I když se k nám, na starý kontinent dostala poměrně nedávno, rozhodně se nejedná o nějakou novinku, jejíž účinky se teprve zkouší. Naopak, jde o velice starou léčebnou metodu, založenou na konkrétních akupunkturních drahách energie, nazývaných meridiány, kterými proudí energie. A pakliže se vyskytne problém, potíže, je na těchto drahách problém, jež je potřeba uvolnit. Respektive je zde nahromaděná negativní energie, zabraňující běžnému průtoku drah a proto je potřeba tuto nežádoucí energii uvolnit právě zabodnutím jehličky.

Studie a pokusy na migrénu

Protože věda potřebuje fakta, bylo v letech 2002 až 2005 provedeno v Německu zkoumání, kde se zapojilo několik stovek dobrovolníků, trpících na bolesti hlavy. Náhodně byli rozděleni do tří skupin, z nichž jedna se léčila právě tradiční čínskou akupunkturou, další akupunkturou s placebo efektem a posledním byla podána jiná tradiční medicína.

Akupunktura jako vhodná metoda na migrénu

Výsledky jasně potvrdily, že akupunktura je vhodnou metodou pro léčbu migrény, neboť většině dobrovolníků obtíže ustoupily a ti další také zaznamenali pozitivní změny. Bylo tudíž prokázáno, že akupunktura v léčbě migrény může být významným krokem, jak nesnesitelné bolesti porazit a nenechat si jimi omezovat život.

Zkoumání i nadále

Jsou lidé příznivě nakloněni pro** tradiční způsoby léčby** a jsou zase i ti, kteří podobné praktiky popírají a spíše o nich hovoří jako o metodě s placebo efektem a upřednostňují klasickou medicínu. Jenže od tohoto významného pokusu bylo provedeno několik dalších zkoumání a vždy s pozitivním výsledkem právě pro akupunkturu. Jistě tedy stojí za vyzkoušení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6481 (magazinesoterika.cz#67)


Přidat komentář