Aromaterapie a její účinky

Aromaterapie nabízí zajímavé možnosti a účinky, které přináší zkvalitnění života, úlevu a téměř okamžité výsledky. Přitom jde o terapii dostupnou a pro své účinky rozšířenou po celém světě.

Používání éterických olejů je možné sledovat již od roku 4500 před naším letopočtem, kdy je lékaři v Egyptě používali k léčení a kněží k balzamování. Kromě toho se z nich připravovali různé vůně a parfémy. Po celá staletí byly léčivé, éterické a vonné oleje využívány také řeckými, římskými a arabskými lékaři. Moderní doba pak od užívání aromaterapie nejprve ustoupila a dnes se k ní opět vrací.

Aromaterapie dnes

Dnes se aromaterapie užívá zejména u nelékařských procedur. Jde o univerzální léčitelskou metodu, která má vliv na fyzickou i duševní stránku člověka. Přitom nabízí mnoho možností užití. Aromaterapie se využívá u inhalací, masáží, koupelí, provonění místností a také k odstranění některých bolestí. Každý, kdo má o aromaterapii zájem, by si měl uvědomit, že každá esence má jiné účinky a může na každou osobu působit jinak. Dokonce až tak, že některé silice mohou být někomu příjemné jinému nepříjemné a i účinky mohou být rozdílné. U většiny silic však popsané účinky fungují velmi dobře.

Aromaterapie a její účinky

Účinky aromaterapie se odvíjí od metody užití, zaměření a zvolení vhodné silice. Výborných účinků se dosahuje při masážích. Zde se vůně pojí s dotekem a přináší maximální uvolnění. K dalším pozitivním účinkům dochází při léčbě psychických a fyzických stavů, stresu, vypětí, nemocí z nachlazení, nebo při obyčejné relaxaci.

Aromaterapie a koupele

Skvěle účinkují** aromatické koupele**, kdy esence působí jako podpůrná látka na pokožku a tělo, a zároveň zklidňuje mysl při jejím vdechování.

Aromaterapie v místnosti

Výbornou možností je vdechování vůní v místnosti, ve které se nacházíte. Vonné silice mohou být šířeny přes zvlhčovače, ionizéry, nebo obyčejné aromalampy. Někdy postačí dát pár kapek na ubrousek na radiátoru. Navíc místnost je nádherně provoněná a cítíte se velmi příjemně. Aromaterapie v místnosti je vhodná nejen pro příjemné provonění, ale i při nachlazení, bolesti, stresu. Může být použita pro zklidnění, uvolnění, osvěžení, pro stimulaci, vyrovnání, pro dobrou náladu, stejně jako například pro podporu při učení, podporu sexuální chutě a zpříjemnění erotických zážitků.

Aromaterapie a její účinky v těhotenství

Esenciální a vonné silice významně pomáhají i při takových životních obdobích jako je těhotenství, porod a šestinedělí. Jen je třeba obezřetně volit silice. Výborně působí mandlový olej pro masáže hráze, rozmarýnový a levandulový pro koupele a povzbuzení, a římský heřmánek na bolest a svalové křeče.

Aromaterapie a její účinky při saunování

Saunování má za úkol ozdravění organizmu a zároveň jeho uvolnění a zlepšení nálady. Tomu významně pomáhají éterické oleje. Na běžně velkou saunu postačí 10 až 20 kapek, které provoní celou saunu a zpříjemní v ní pobyt. Rozehřáté a uvolněné tělo přijímá silice mnohem lépe.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6484 (magazinesoterika.cz#33)


Přidat komentář