Aromaterapie a Šungit

Vůně dokáže divy. Nejen že může být příjemná, ale také ovlivní naši náladu, nebo dokonce pomůže s léčbou nemoci. Vůně skutečně ve velké míře ovlivňuje další bytí a tak je potřeba vůni zcela využívat.

Existují lidé, kteří opovrhují přírodní léčbou. Přitom od přírodních léčiv se vše odvíjí. V dávné minulosti lidé neměli jinou možnost, než přírodními léčivy a látkami získanými z bylin a rostlin hojit rány, léčit nemoci. A právě zde jsou kořeny celé medicíny, ale i farmakologie, která je sice dnes silným a prosperujícím oborem, ale má silné základy právě v přírodních zdrojích.

Aromaterapie

Jednou z velice používaných doplňkových léčebných metod je aromaterapie, která se zejména užívá při masážích, použitím esenciálních olejů, ale také její účinky je možno vyzkoušet v domácích podmínkách, použitím aromalampy a několika kapek silného esenciálního oleje. Kouzlo a moc aromaterapie se používá někdy i u psychologů, a podobných lékařů a léčitelů, protože silná vůně dokáže zatočit se smysly a pomáhá rozbouřenou lidskou psychiku usadit a uklidnit do normálu. Ač se to nemusí zdát, aromaterapie je velice vlivnou metodou, jak zklidnit bolavou duši.

Esenciální oleje

Jinak také éterické oleje jsou silné výtažky z rostlin, plodů, aj. nebo jde o kompozice, tedy namíchané jednotlivé složky, jež silně působí na danou problematiku. Například pokud nemůžete usnout, užívají se éterické oleje s levandulí, meduňkou a dalšími, například kompozice Harmonie, která dokonale uklidní smysly. Naopak pro erotické nabuzení je určená olejová kompozice Erotica. Pro potíže s dýchacími cestami je perfektní eukalyptus, pro potíže s nadýmáním je skvělá skořice, která současně působí i jako afrodiziakum.

Vonné oleje

Čistě vonné oleje jsou ty, které jsou určené pro aromalampy, kde stačí opravu pár kapek smíchaných s vodou a dokonalé aroma, které provoní celý byt je na světě. Z pestré nabídky je skutečně co vybírat, je tu jak zastoupení pro ty, co raději svěží vůni, nebo třeba květinovou, ale i silnější, sladší a tak dále. Možností je zkrátka mnoho.

Pomůcky

Pokud aromaterapii berete skutečně vážně a chcete navodit doma tu správnou atmosféru, ať v období Vánoc, na lechtivé hrátky nebo jen tak vykouzlit voňavé jaro doma, pak k tomu budete potřebovat pomůcky a tím je zejména aromalampa. Těch je několik druhů, zpravidla jsou však všechny stejné, se stejným principem. A takové použití aromalampy se neobejde bez klasické čajové svíčky. Tu lze také v obchůdku s vybavením pro aromaterapii pořídit.

Šungit

Hornina, laicky by se také dalo říci kámen, který má výrazné léčivé účinky. Pochází z Ruska, obce, která nese jeho jméno, protože tam byl Šungit nalezen. Nevýrazný černý kámen má opravdu mnoho léčivých účinků, zvláště detoxikačních a hojivých. Enormně rychle podporuje hojení ran a dezinfikuje rány, zbavuje tělo těžkých kovů. Dnes je možno v obchůdku zakoupit vybavení nejen pro poradnu léčitele, ale i pro domácí použití, šungit jako přívěsek apod.

Esence – čakrové květové esence

Krásně zní heslo, které dává čakrové květové esenci tu správnou tvář a je to: Při užívání esencí se v nás vše, co není v harmonii, postupně přelaďuje a čistí. V této oblasti existuje několik druhů čaker, jež jsou zaměřeny na použití podle potřeby. Pokud vám chybí jiskra do života, cítíte se skleslí a nemáte delší dobu tu správnou náladu, i když nevíte co se děje, pak právě čakrové květové esence jsou tím pravým pro vyřešení nepříjemných problémů.

Harmonizace a čištění čaker

  • Kořenová čakra

Základem je kořen, tedy kořenová čakra, která od základů dodává tělu sílu. Pomáhá žít, stanovuje lepší zítřky, pomáhá při koncentraci, usadit se a mít energii do života. Působí jako antidepresivum a dodává radost ze života.

  • Křížová čakra

Pro ty, kterým chybí nápady je tu čakra křížová, jež povzbuzuje výrazným způsobem tvořivost, nápady se jen pohrnou. Nakopne vaši fantazii i chuť do života. Dodává odvahu a uvolňuje. Nervové napětí je to tam stejně jako nespavost.

  • Solar plexu čakra

Vnitřní sílu, odvahu a průbojnost má zas ve svém hlavním měřítku solar plexu čakra, která dost výrazně podporuje samotnou důvěru v lepší zítřky a dokáže lidskou psychiku vyrovnat do té míry, že je schopna čelit i náročným výzvám.

  • Srdeční čakra

Lidé, jež jsou zatrpklí, neumí se v lásce poddat a spíš vše řeší rozumem, je vhodná srdeční čakra, která jim umožní otevřít se v lásce, nalézt schopnost sdílet lásku i radost s druhými. Přinese více dobrých přátelství.

  • Krční čakra

Pro potíže s řečí, ale také schopností se vyjádřit, je tu čakra krční, ta zajistí klid pro to se správně a dobře vyjádřit, zbaví potíží s horními cestami dýchacími i nervozitou.

  • Čelní čakra

Ti, kteří dost často namáhají své mozkové závity, jako jsou studenti, nebo pracující ve vrcholném managementu a jim podobní potřebují občas odpočinek a to nejlépe zaměřením na čelní čakru, díky čemuž se uvolní vnitřní napětí, zlepší se koncentrace a člověk tak s klidem a pohodlně usíná.

  • Korunní čakra

Jak královna všeho míru, klidu a bezpečí, to je korunní čakra, jež podporuje sebevědomí, je klidem pro duši a vytváří jakousi pomyslnou psychickou ochranu a odolnost. Vhodná a potřebná tak pro všechny.

Potravinové doplňky

A také je zde možno koupit řadu potravinových doplňků, ať už jde o antioxidanty vhodné pro celkovou detoxikaci, či hubnutí. Nebo eliminaci cholesterolu v krvi a posílení přirozené imunity. Potravinovými doplňky vhodnými se také pročisťují játra, upevňují se klouby. Upravuje se krevní tlak, škodlivin se zbavují ledviny, spolu s nimi i samozřejmě močové cesty. Důležitý je pro život zrak, tak svým očím dopřejte potřebnou výživu, stejně jako srdci, aby spolu s cévami dobře fungovalo. Zbavit se stresu je najednou tak malicherné, obdobně jako nervozita. Díky tomu navodíte klidný spánek, zbavíte se únavy. Potravinové doplňky je také potřeba užívat po dlouhé nemoci pro rychlou regeneraci orgánů a těla a obzvlášť při zažívacích potíží, kterými v důsledku sekundárních potíží trpí většina dospělé populace v civilizovaném světě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6493 (magazinesoterika.cz#154)


Přidat komentář