Aromaterapie do zvlhčovače vzduchu

Máte rádi, když to doma příjemně voní po květinách nebo bylinkách? Chcete si doma vykouzlit příjemné prostředí, klid a pohodu? Hledáte způsob, jak se uklidnit, relaxovat a odpočinout si? Vyzkoušejte aromaterapii!

Aromaterapie dokáže člověka nejen uvolnit a uklidnit ale dokonce i léčit. Při aromaterapii hrají hlavní roli rostlinné silice, což jsou silně aromatické látky zcela přírodního původu, které se získávají především z bylin a květin, ale také z ovocných plodů.

Rostlinné silice aneb léčba vůní

Aromatické rostlinné silice se využívají v mnoha oborech – v kosmetickém průmyslu jako součást přírodní kosmetiky, ve farmaceutickém průmyslu jako součást léků nebo doplňků stravy s příchutí, v potravinářském průmyslu pro zvýraznění vůní potravin apod. Kromě toho se silice používají také při aromaterapii, což je zjednodušeně řečeno „léčba vůní“.

Jak působí aromaterapie?

Aromatické látky (rostlinné silice) působí na čichové nebo i chuťové receptory člověka a vyvolávají tak dojem vůně nebo chuti. Komplexní vjem, který je vyvolán vonnými a chuťovými látkami, se označuje jako aroma. Pocity způsobené vnímáním aromatu nejsou však jen příjemné ale rovněž i léčivé. Na to lidé přišli již před dávnými věky – vždyť aromaterapie patří mezi tradiční léčebné postupy čínské medicíny.

Aromatické látky rostlin zvané silice vyvolávají u lidí ale i u zvířat vedle vjemu vůně a chuti také biologickou aktivitu, která působí na různých místech a úrovních našeho těla i mysli a vyvolává účinky podle druhu použité silice. Použitím konkrétní silice nebo jejích směsí lze docílit konkrétních účinků, které si přejeme.

Aromaterapie masáží nebo inhalací

Aromaterapie může probíhat dvěma způsoby. Jedním z nich je masáž rostlinnými oleji, které jsou obohaceny aromatickými rostlinnými silicemi. Tělo pak rostlinné silice i další příznivé látky z olejů vstřebává kůží. Díky tomuto způsobu aromaterapie si tak užijete dvojnásob – skvěle se uvolníte díky masáži a navíce uděláte i něco pro své zdraví díky působení silic.

Druhým způsobem aplikace aromaterapie je** inhalace**, kdy se rostlinné silice rozptýlí ve vzduchu a my je pak vnímáme jako velmi příjemnou a lehkou vůni.

Inhalace silic díky zvlhčovači vzduchu

Aromatické rostlinné silice lze do vzduchu dostat více způsoby. Tradičně se používají aromalampy, avšak zajímavou novinkou je použití zvlhčovače vzduchu s funkcí aromaterapie. Zvlhčovače vzduchu se používají především v zimním období, kdy hlavně obyvatelé bytů v panelových domech trpí přesušeným vzduchem. Pokud i Vy doma používáte zvlhčovač vzduchu a rádi byste svůj domov obohatili o příjemnou vůni, pak neváhejte zvlhčovač s funkcí aromaterapie vyzkoušet. Mezi oblíbené silice patří například eukalyptové, které uvolňují dýchací cesty, což je nyní v zimě, kdy mnoho z nás trpí ucpaným nosem, naprosto ideální.

Jak funguje inhalace vonných silic?

Vonné silice se po vdechnutí dostávají čichovým nervem do čichového centra v mozku. Z tohoto místa aktivní látky ovlivňují autonomní nervový systém, čímž dojde k požadované reakci podle druhu použité silice, například zvýšení či snížení krevního tlaku, pocitu tepla nebo naopak chladu a osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení, odstranění bolesti hlavy, uvolnění dýchacích cest a další.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6488 (magazinesoterika.cz#44)


Přidat komentář