Aromaterapie - léčivá vůně

Aromaterepie je léčba, zabývající se harmonizací těla, mysli a ducha. Pro splnění svého účelu se při aromaterapii také využívá různých éterických olejíčků, mastí a koupelí, které mají blahodárné účinky na lidský organismus.

Praktická aromaterapie

Aromaterapie je považována za léčbu, která se zajímá o celkový stav těla, mysli a ducha člověka, o mezilidské vztahy, životní styl, o dietu člověka a o další důležité stránky lidského života. Aromaterapie souvisí s přírodní léčbou, se zdravou životosprávou, s masážemi, dále je založena na principech cvičení a na wellness. Při praktické aromaterapii dochází k používání éterických olejů, rostlinných olejů, krémů a mastí, které se vzájemně speciálně míchají pro každou konkrétní situaci. K formám aplikace praktické** aromaterapie patří masáže, obklady, koupele, inhalace, masti a krémy** a rozprašování. Veškeré aromatické látky používané v aromaterapii působí blahodárně na lidskou psychiku, na jejich emoce, dá se jimi předejít celé řadě problémů, posilují imunitu a zabraňují vzniku celé řadě onemocnění.

Aromaterapie pro děti

Aromaterapie se používá i u dětí a to již od jejich narození. Dítě si velmi snadno zvyká na příjemnou vůni éterických olejů. Olejíčky určené dětem obsahují vůni heřmánku, levandule, růže, nerolu. Jde o velmi uklidňující vůně, které navodí v každém dítěti pocit pohody. Je ale nutné dávat pozor, aby se jednalo o olejíček, na němž je uvedeno, že je 100% přírodní. Jakékoliv** éterické oleje**, u nichž je nižší procento přírodních látek, nejsou pro děti vhodné, protože obsahují syntetické látky. Kvalitním a přírodním éterickým olejem můžete kůži miminka jemně masírovat. Masáž má pro každé dítě velký význam. Dítě se díky dotekům bezpečně, ví, že je o něj postaráno, cítí se jistě, je v teple a výrazně se masáží zlepšuje citové pouto mezi ním a rodičem. Masáží projevujete dítěti lásku bez toho, abyste museli mluvit.** Dětské masáže éterickými oleji** předcházejí celé řadě problémů. Dítě dokážou zbavit stresu, strachu, nervozity, nespavosti. Pokud dítě trpí poporodním traumatem, i pro něj je masáž účinná. Velkou pomoc masáž představuje u dětí trpícími astmatem nebo alergiemi všeho druhu. Pokud Vaše dítě trápí ekzémy, autismus nebo je postiženo Downovým syndromem, i zde blahodárně působí** aromaterapie**. Masáž dětí by měla trvat asi 15 minut.

Kalendář aromaterapie

Rádi si libujete v olejíčcích, v mastích a v dalších přírodních kosmetických prostředcích, které dokážou uvolnit Vaše tělo i mysl? Nejde Vám pouze o to používat olejíčky přímo na své tělo, ale rádi jimi zdobíte i interiér, ve kterém se pohybujete? Pořiďte si kalendář aromaterapie, které bude nejen krásným a příjemným doplňkem Vaší domácnosti, ale zároveň se z něj dočtete vše potřebné o aromaterapii. Jak míchat éterické oleje a masti, na co jsou které oleje dobré, jakých problémů Vás dokážou zbavit atd.

Aromaterapie u porodu

Připravujete se na porod, čtete knížky, brožury, navštěvujete předporodní kurzy? Jistě již slyšeli o spojitosti aromaterapie a porodu. Vůně aromatických olejů pomáhají výrazně při porodu zlepšovat prostředí a uvolňují od nepříjemných bolestí a pocitů. Každá budoucí maminka si přeje prožít krásný porod, užít si ho, bez toho, aby zbytečně trpěla. Aromaterapie je jednou z možností, jak toho dosáhnout. Efektivně pomáhá maminkám zvládnout porod bez utrpení a stresu. Při porodu se používají oleje neroli, jasmín, levandule, heřmánek římský, verbena, rozmarýn, kadidlo, růžová voda a další éterické oleje.

Masáž a aromaterapie

Aromaterapeutická masáž patří k nejvýznamnější aplikaci aromaterapie, protože v sobě zahrnuje sílu doteku spolu s důležitými vlastnostmi použitých olejíčků. Masáž přináší člověku relaxaci a zmírňuje jeho stres. Masáž pomůže člověku jak po psychické stránce, tak i po fyzické. Člověk se pak cítí dobře, uvolněně a je spokojený.

Aromaterapie v kosmetické praxi

Aromaterapií se rozumí používání esenciálních olejů a k udržení a podpoře fyzické a psychické pohody. Výrazný vliv má také na celkový vzhled člověka, který se aromaterapii věnuje. Aromaterapie kosmetiky je velmi účinná, neboť nabízí i formy léčby, které lidský organismus nijak nestresují. Pořídit si můžete aromatické koupele, obklady a krémy některé z kosmetiky, která je pro tyto účely určena. Taková kosmetika je vysoce koncentrovaná a před používáním olejů je potřeba tyto dle návodu naředit. Oleje se vstřebávají do pokožky, což může trvat i 30 minut. Účinky tedy nejsou okamžité. Aromaterapii v kosmetice je potřeba používat s pochopením, se znalostmi a s pečlivostí. Protože jen tak se stane vysoce efektivním alternativním doplňkem léčby celé řady zdravotních problémů.

Orientální aromaterapie

Orientální aromaterapie zavání tisícero vůní, a to sladkých vůní, kořeněných, květinových, pestrých, a příjemně teplých. Orientální aromaterapie přinese každému uživateli kousek velké dálky i k němu domů. Pečujte o své tělo důkladně, láskyplně s pomocí kosmetiky, která byla vyrobena na základě tradičních orientálních receptur, které jsou staré mnoho tisíciletí.

Kurzy aromaterapie

Chcete zjistit více o aromaterapii? Zajímají Vás její účinky? Chcete se naučit pracovat s aromatickými oleji? Porozumět jejich smyslu, účinkům? Pak můžete navštívit kurz aromaterapie. Díky kurzu se naučíte, jak je možné využít éterické oleje pro uvolnění těla, pro jeho posílení, přičemž dojde ke spojení prožitku z vůně s ozdravnou silou lidského dotyku. Kurzy aromaterapie Vás naučí, jak podporovat imunitní systém, jak aktivovat psychiku nebo naopak jak si stabilizovat. Blahodárně vlastnosti éterických olejů můžete využít k léčbě běžných zdravotních obtíží i ke zpříjemnění životních chvilek. Délka kurzu obvykle trvá zhruba 15 – 20 hodin a pohybuje se v cenách kolem** 2500 Kč**. Kurz aromaterapie je zakončen certifikátem.

Aromaterapie pro zvířata

Nejenom lidé, ale také zvířata reagují na aromaterapii. Pokud např. Vaše kočka trpí potížemi s trávením nebo má problémy se zubním kamenem? Pak i pro ni jsou k dispozici preparáty, u nichž postačí Vaší kočce do její tlamičky kápnout pouze jednu kapku éterického oleje, který dokáže pomoci od problémů. Jsou oleje, které odstraňují u koček nepříjemně páchnoucí dech, které odstraňují mikroorganismy a působí proti jejich tvorbě. Jsou preparáty určené pro odstranění zubního kamene koček, pro šetření sliznice uší a nosu, atd. I u koní se používají aromatické oleje, které jsou určené k jejich mytí a koupání. Olej se smíchá s teplou vodou a emulzí a následně jej je potřeba aplikovat do vlhké koňské srsti. Tyto oleje jsou různých druhů, např. pro citlivou pokožku, oleje s antiparazitními účinky apod. Aromaterapeutické preparáty jsou vhodné také pro ošetřování psů. Můžete si zakoupit olej, který je určený k mytí psa, který působí proti blechám, proti klíšťatům a dalším parazitům. Můžete svému pejsku pořídit olej, který je určený k ošetření citlivé pokožky se sklonem k alergii, k lupům nebo k ekzémům, které pejska samozřejmě trápí. Nebo jsou oleje, kterými se ošetřuje jemná srst štěňátek atd.

Míchání olejů v aromaterapii

Jestliže Vás láká vyzkoušet aromaterapii na vlastní kůži, můžete si namíchat oleje sami dle libosti. S vonnými oleji se dá velmi dobře experimentovat, chce to jen vědět, jak. Namíchat můžete nejrůznější kombinace. Například si zakoupíte vonný olej, který můžete vybrat dle Vašeho znamení zvěrokruhu nebo si můžete namíchat vonný olej lásky. K namíchání oleje je vždy nutný základ, kterým je vždy** neutrální emulze** bez parfemace a bez konzervantů, do které se přimíchá Vámi zvolený vonný olej. Takto jednoduše Vám může být vonný olej, stejně jako masážní emulze, k dispozici.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6483 (magazinesoterika.cz#12)


Přidat komentář