Aromaterapie na hubnutí

Nezadržitelně se blíží jaro a než se nadějeme, budou zde zase teplé dny a s nimi i krátké rukávy a kalhoty. Pokud chcete zeštíhlet, bez správné stravy a pohybu to nepůjde. Můžete však využít také podpůrných účinků rostlinných silic a esenciálních olejů.

Je spoustu žen i mužů, kteří jsou více nebo méně nespokojeni se svou postavou. Předem je potřeba říci, že zázračné prostředky, ať už pilulky nebo módní diety, nefungují buď vůbec, anebo Vám na druhou stranu spíše uškodí, protože jsou založeny na nesprávném principu.

Proč nehubnout pomocí módních diet?

Díky konzumaci nedostatku kalorií nebo hladovkám sice rychle zhubnete, jenže dodržovat nepříjemnou a jednostrannou dietu určitě nevydržíte dlouhodobě a proto bude s určitostí následovat tzv. jojo efekt, kdy vlivem ukončení diety a návratu k původním stravovacím návykům naberete více tuku, než jste měli před začátkem hubnutí.

Nejenže se vlivem často i opakovaných jojo efektů vysněné postavy nedočkáte, ale ještě k tomu ubližujete svému tělu a zdraví, které častými změnami hmotnosti a jednostrannými dietami hodně trpí – výsledkem může být klidně i cukrovka, špatný tlak, řídnutí kostí, nemocná játra i horší následky.

Jak hubnout bezpečně, účinně a efektivně

Pro správné hubnutí a hlavně pro udržení si své váhy a dobrého zdraví je důležitá racionální, zdravá, chutná a pestrá strava (nikoliv však hladovění) a také pravidelný pohyb. Kalorický příjem by měl odpovídat kalorickému výdeji – díky tomu budete fit, ztratíte nadbytečné tuky, ale nebudete ztrácet svaly. Pravidelný aerobní typ pohybu ještě výrazněji podpoří spalování tuků a zároveň zpevní Vaše křivky a bude Vás udržovat ve skvělé kondici. Chybou je hubnutí bez pravidelného pohybu, protože zvláště u starších osob by zůstaly některé tělesné partie uvolněné (jinými slovy „prověšené“ nebo „vytahané“) a z estetického hlediska by výsledek nebyl uspokojující.

Pohyb však neslouží jen pro krásu těla – má i nenahraditelné zdravotní účinky. Pravidelný pohyb pomáhá z těla odplavovat toxické látky, přispívá ke správnému trávení, posiluje svaly, šlachy i klouby, upravuje krevní tlak apod, jinými slovy pohybem udržujete své tělo v provozuschopném stavu.

Aromaterapie a hubnutí

Ve svém snažení o krásnější a štíhlejší postavu byste se měli spoléhat především na vyváženou stravu a pravidelný pohyb. Přesto nic nebrání tomu využít čistě přírodní prostředky, které mohou Vaše snažení podpořit.

Určitě víte, že byliny a různé jiné rostliny mohou mít na člověka blahodárné účinky. Bylinky je možné využívat různými způsoby – konzumovat je čerstvé, nebo přidávat do jídla, či z nich vařit čaje apod. Jiným způsobem využití je extrakce rostlinných silic a jejich následné uchovávání v rostlinných olejích.

Olej se silicemi je pak možné využít k aromaterapeutickým masážím, díky čemuž se silice dostávají přes kůži rovnou do těla, anebo jako esenciální olej do aromalampy případně kapičku na zápěstí či jinou část těla, kdy se rostlinné silice vdechují. V obou případech budete intenzivně požívat účinků rostlinných silic.

Které silice jsou vhodné pro podporu hubnutí?

Rostlinné silice je možné extrahovat z bylin, ale i květin či ovoce. Pro podporu hubnutí, zvýšení tělesné aktivity a pro podporu vylučování toxických látek se doporučují především rostlinné silice z citrusových plodů (grapefruit, mandarinka, pomeranč), máty peprné, orchideje ylang-ylang nebo bylinky Pačuli. Tyto** esenciální oleje** jsou běžně k dostání, ovšem dejte si pozor na jejich přírodní původ – bohužel se můžete setkat také se syntetickými napodobeninami, které sice pěkně voní, ale na rozdíl od přírodních silic nemají žádný příznivý biologický účinek!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6491 (magazinesoterika.cz#66)


Přidat komentář