Aromaterapie na spaní

Usínáte dlouho? V noci se opakovaně budíte? Probouzíte se ráno unavení? Problémy se spánkem mohou mít mnoho původců. V určitých případech může být výtečným pomocníkem vhodně zvolená aromaterapie.

Usnete jako když Vás do vody hodí, anebo usínáte dlouho? Spíte tvrdě celou noc, anebo se jen převalujete. Budíte se ráno svěží a plní energie anebo spíše unavení, neodpočatí? Pokud nejste se svým spánkem spokojeni, pak je načase to začít řešit.

Příčiny špatného spaní

Příčin špatného usínání nebo špatného spánku může být několik. Mezi ty nejčastější patří stres a neklidná mysl anebo špatné podmínky pro spánek. Pokud nedokážete svou mysl vypnout, uklidnit, ale stále dokola si v hlavě něco přemítáte, něco řešíte, důsledkem bývá, že usínáte dlouhé desítky minut a někdy se Vám nepodaří usnout ani po několika hodinách v posteli.

Pakliže Vás nic netrápí, ale přesto špatně usínáte, může to být způsobeno rušivými vlivy, třeba silným světlem z ulice anebo okolním hlukem. Případně Vám může vadit i špatná matrace nebo polštář, takže se Vám neleží pohodlně a pak Vás bolí záda nebo krční páteř. Pokud jsou důvodem špatného spánku vnější vlivy, je třeba je eliminovat. Je-li Vaším problémem stres nebo neschopnost uklidnit mysl, pak by Vám mohla pomoci** aromaterapie**, která využívá sílu zcela přírodních rostlinných silic.

Které esenciální oleje se hodí pro léčbu nespavosti?

Pro uvolnění, uklidnění a tím i navození příjemného, léčivého a hlubokého spánku se doporučuje užívat masážní oleje nebo vonné esence obsahující rostlinné silice z meduňky, levandule, grapefruitu, vodního melounu, majoránky anebo ze santalového dřeva.

Jakým způsobem aplikovat rostlinné silice?

Aplikace rostlinných silic se provádí dvěma základními způsoby. Tím jednodušším je použití aromalampy, případně zvlhčovače vzduchu. Do vybraného přístroje se umístí jen velmi malé množství vonné esence (po kapkách), neboť rostlinné silice v těchto esencích jsou velmi koncentrované. Esence se pak pomalu odpařuje, čímž se uvolňuje do vzduchu a my ji vdechujeme. Esence ale nemá funkci pouhé** vůně**. Rostlinné silice totiž nejen krásně voní, ale zároveň mají i prokazatelný biologický účinek.

Druhou nejčastěji používanou možností aplikace rostlinných silic je využití masážního oleje. K tomuto účelu se používají rostlinné oleje vysoké kvality, v nichž je obsaženo určité množství rostlinných silic. Díky masáží se rostlinné silice dostanou kůží až do krevního oběhu, takže působí déle než při použití aromalampy. Plusem je, že masáž má sama o sobě uvolňující a uklidňující nebo naopak povzbuzující účinky (podle typu masáže).

Pokud nemáte nikoho, kdo by Vás namasíroval, můžete olej použít jako přídavek do horké koupele před spaním a přitom se zároveň namasírovat tam, kam si sami dosáhnete (ramena, krk, hrudník, …).

Jak funguje aromaterapie?

Mylnou domněnkou je, že aromaterapie je pouhé vdechování příjemných vůní. Aromaterapie je příjemná pro náš nos, to je pravda, ale není to její hlavní funkce. Při aromaterapii se rostlinné silice dostávají nosem a čichovými nervy až do mozku (aromalampy) nebo kůží do krevního oběhu (masáž, koupel) a opět do mozku, odkud působí na nervový systém těla.

Podle druhu použitých rostlinných silic dochází k požadované reakci, kterou v některých případech můžeme pocítit poměrně rychle. Mezi** účinky aromaterapie** patří podle druhu použitých rostlinných silic například uvolnění nosu, příjemné osvěžení nebo naopak prohřátí organismu, uvolnění a uklidnění nebo naopak nabuzení a pocit energie aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6492 (magazinesoterika.cz#71)


Přidat komentář