Masáž a aromaterapie

Masáže patří mezi nejstarší a také nejoblíbenější léčebné a regenerační procesy. V kombinaci s dobře zvolenou aromaterapií jsou velmi příjemným zážitkem, který uvolní tělo i mysl, odbourá stres a přinese pohodu.

Udělat si čas pro sebe, to  by měl udělat občas každý. Odpočine si nejen mysl, ale i tělo. Je to velice důležité, aby se celkové tělo mohlo občas zregenerovat. Díky masáží načerpá tělo celkovou energii a zbaví se těžkostí, stresu a vnitřního napětí. Masáž Vám přinese pohodu, odpočinek a hlavně novou sílu do práce. Pro některé je masáž možná zbytečné vyhazování peněz, ovšem ten kdo byl na kvalitní masáži, to nemůže brát vážně.

Masáže se používají také k léčebným účelům, k dotlačování poúrazových stavů, přepracování a psychického vypětí, po velké sportovní a fyzické námaze, pro regeneraci a detoxikaci organizmu. V neposlední řadě zpříjemní Vaše zážitky. Každá masáž je jiná a přináší jiné pocity. Pro každou z nich jsou také vhodné jiné esenciální a éterické oleje.

MASÁŽ – LÉČIVÁ SÍLA DOTEKU

Dotyk je dorozumívající prostředek při masáži. Je jedním z pěti základních způsobů jakými lidé vnímají a chápou svět. Prostřednictvím dotyků můžeme poskytnout uklidnění a úlevu od bolesti, navázat komunikaci, vyjádřit lásku a uzdravovat. Dotyk má velmi intenzivní účinky a masáž jej pozvedla na takovou úroveň, která je historicky známá na celém světě.

Masáž- dnešní moderní, ale uspěchaná doba má špatný vliv na životní styl člověka, který je plný stresu, starostí, jednostranného zatěžování svalového aparátu a nedostatek pohybu.

ANTICELULITIDOVÁ MASÁŽ

Tato masáž povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje svalový tonus a vyhlazuje kůži, stimuluje krevní a lymfatický systém, jež jsou zodpovědné za detoxikaci organismu. Mechanickým působením na tukové vrstvy v problémových partiích se rozrušují tukové buňky a dochází k rychlejšímu vstřebávání tuků. Výsledkem je hladká kůže, zmenšení objemu v centimetrech a mladší vzhled.

ČÍNSKÁ ENERGETICKÁ MASÁŽ

Čínské masáže vycházejí z tradiční čínské medicíny, která pracuje s dvanácti energetickými drahami, jenž spojují různá místa v těle. Tyto způsoby léčby vedou k rozproudění energie kolující v těle. Jedná se o životadárnou, prapůvodní energii čchi. V okamžiku, kdy je její tok blokován, vzniká v těle disharmonie, která může zapříčinit onemocnění. Energetický tok bývá přerušen zejména v případech stresu, duševní vyčerpanosti, přepracovanosti, nervozity, nepravidelným životním stylem, znečištěným vzduchem, vodou, potravinami atd., čímž dochází ke ztrátě energetické rovnováhy. Výsledkem je bolest svalu, či orgánu, jenž je energetickou drahou spojen s postiženým místem. V takovém případě, je dobré zvolit léčbu prostřednictvím této masáže a tímto potížím tak předcházet. Čínská tlaková masáž je zaměřena na meridiány (energetickou dráhu) močového měchýře vedoucí podél páteře, na které se vyskytují energetická zakončení mnoha orgánů v těle. Tato masáž je nejen zdravotně příznivá, ale také velmi příjemná, vzhledem ke svým celoplošným tahům.

GUASHA MASÁŽ

Jde o masážní metodu z oblasti tradiční čínské medicíny, při které se seškrabává vše špatné z povrchu těla. Pomocí destičky GUASHA (z rohoviny vodního buvola)  se plynule poškrabuje pokožka, na kterou se nanese speciální olej, který kůži zvláční. Škrabáním dojde k zarudnutí pokožky, úniků toxinů a nežádoucích patogenů z těla ven.Guasha masáž pomáhá při: chronické bolesti migréně, bolesti hlavy a šíje bolesti a ztuhlosti svalů mrtvění končetin zácpě nespavosti snížené imunitě vylepšuje a zrychluje regeneraci.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Masáž lávovými mi kameny je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se za pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje.Teplo kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v našem těle = čakry na naše energetické cesty = meridiány, které vedou od konečky prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech bývají tyto meridiány zablokované a neprůchodné. V těle nemůže proudit energie a člověk se cítí unavený a nemocný. Právě teplé kameny dokáží povzbudit činnost orgánů. Tok energie se obnoví a klient se uvolní, odplaví z těla toxiny a stres, začne detoxikační proces a dochází tak k celkové regeneraci těla. Horký tlak z kamenů uvolní křeče, bolest a ztuhlost svalů, zlepšuje celkový krevní oběh, posiluje lymfatický a imunitní systém, reguluje trávení, pomáhá při problémech spánku a koncentrace.

Masáž a aromaterapie

Spojení masáže a aromaterapie je opravdu jedinečnou záležitostí. Masáž může být částečná nebo může jít o masáž celého těla. Velmi důležitý je účel masáže a správná volba esenciálního oleje. K nejčastěji prováděným patří relaxační aromatická masáž, která se provádí na celém těle. Používají se při ní pouze panenské esenciální oleje, které dokáží pronikat hluboko do pokožky těla. Ta je pak napjatá a pružná a svaly jsou uvolněné a odpočaté. Celá masáž působí zásluhou vonných olejů velmi relaxačně. Přináší uvolnění a dobrou náladu. Po masáži si každý připadá jako znovuzrozený.

Účinky masáže

Masáž stimuluje a uvolňuje mysl a tělo. Kůže, krev a mízní soustava jsou stimulovány, a tím se podporuje krevní oběh, napomáhá se obnově buněk a odstraňují se toxické odpadní látky z těla. Tělo se čistí a detoxikuje. Povolením napjatých svalů se uvolňují ztuhlé klouby a utišují se nervy – dochází tak k celkovému pocitu uvolnění a dobré pohody.

Jak masírovat v domácím prostředí?

Pro aromatickou masáž doma si můžete zakoupit již namíchané masážní směsi pro aromaterapii a masáž. Nebo pokud máte chuť experimentovat, si můžete zakoupit jednotlivé masážní oleje zvlášť a směs si namíchat sami. Směs by měla být složena z nosného masážního oleje a 3 až 5 kapek esenciálních olejů. Při výběru esenciálních olejů volte vždy jen ty velmi kvalitní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6485 (magazinesoterika.cz#35)


Přidat komentář