Migréna a aromaterapie

Bolí Vás často hlava? Trpíte migrénami? Hledáte způsob, jak si od bolesti ulevit? Vyzkoušejte tradiční léčbu aromatickými rostlinnými silicemi, která je známá jako aromaterapie.

Bolest hlavy může mít různé příčiny. Jednou z nich může být nachlazení nebo chřipka, což je aktuální zrovna nyní v zimním období. Pokud Vás však hlava bolí často i když jste jinak zdraví, je třeba hledat příčinu jinde.

Proč nás bolí hlava?

Mezi další příčiny bolení hlavy může patřit dehydratace (nedostatek tekutin, nepravidelný pitný režim), ale také nízká hladina cukru v krvi, nebo jeho náhlé zvýšení, což bývá důsledek nepravidelné stravy nebo přejídání. Bolest hlavy může překvapivě způsobovat i oční vada – pokud máme byť jen mírnou oční vadu, o které možná ani nevíme, naše oči jsou tím namáhány, přetěžovány a důsledkem jsou velmi často nepříjemné bolení hlavy. Jinou častou příčinou bolesti hlavy mohou být napjaté a ztuhlé svaly v oblasti ramen a krční páteře – uvolnění těchto svalů pomocí správně provedené masáže dokáže přinést velmi rychlou a příjemnou úlevu, neboť bolest hlavy pak většinou odezní i v několika vteřinách.

Migréna nebo bolení hlavy?

Mnoho lidí při bolení hlavy tento stav mylně označuje za migrénu. Migréna je však chronické onemocnění, jehož příčiny nejsou dosud plně známy, ale často se hovoří o spouštěčích, kterými mohou být stres, únava a přepracování, náhlé změny životních zvyků nebo meteorologických podmínek, nadměrný hluk nebo dotěrné zvuky, nedostatek spánku, přehnaná dieta, nadměrný příjem alkoholických nápojů nebo nadměrné kouření. Především u žen přicházejí v úvahu také hormonální příčiny.

Migréna je stav, který je charakterizován opakovanými záchvaty bolesti hlavy, ke kterým se přidávají typické doprovodné příznaky, jako jsou nevolnost, nutkání na zvracení, zvýšená citlivost na zvuky i na světlo nebo na zápach apod. U většiny postižených předchází záchvatu migrény několik hodin nebo i celý den trvající pocit napětí nebo únavy, pocity podrážděnosti, a někdy i chuť na sladká jídla apod. Mnoho nemocných má před nástupem migrény také tzv. auru, což jsou zrakové vjemy projevující se různými poruchami zorného pole, například vidění vlnovek, záblesků a jiných světlených úkazů, drobných předmětů apod. U některých nemocných může migréně předcházet i mravenčení nebo brnění v končetinách či porucha citlivosti v končetinách nebo i porucha řeči aj. Příznaky aury obvykle vymizí ihned při nástupu migrény a u některých nemocných se po skončení migrény opět na přechodnou dobu objeví. Samotná migréna může trvat různě dlouhou dobu – několik hodin až několik dní. Během této doby postižený není schopen běžného fungování a kvůli silné bolesti hlavy vyhledává klid, ticho a samotu. Po skončení záchvatu migrény je postižený většinou unaven, přesto však pociťuje nesmírnou úlevu.

Aromaterapie jako léčba migrény

Migrénu lze léčit speciálními léky, ale především se doporučuje odstranit nebo eliminovat její spouštěče. Jinou účinnou léčbou migrény může být aromaterapie. Při aromaterapii se člověk uvolní díky vstřebávání čistě přírodních rostlinných silic. Ty lze buď inhalovat pomocí aromalampy, anebo vstřebávat kůží během masáže aromaoleji. Různé** rostlinné silice** mají různé účinky a proto pro léčbu migrény požadujte směs silic k tomu určenou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6489 (magazinesoterika.cz#52)


Přidat komentář