Orientální aromaterapie a parfémy

Láká Vás cestování, daleké kraje, orient? Ať jste již v orientu byli nebo ne, určitě Vás potěší možnost vytvořit si příjemné a uklidňující prostředí vonící právě po orientu u Vás doma. Vyzkoušejte aromaterapii!

Vůně exotického koření, ovoce, bylin a květin. To je to, co mnohé z nás láká na dalekých krajích. Ať jste již měli to štěstí podívat se do orientu nebo ne, nyní si můžete prostředí, které Vám svou vůní tato místa připomene, vytvořit také u Vás doma. A pokud hledáte nějaký nezvyklý parfém, i ten si můžete pořídit s vůní orientu.

Orientální aromaterapie – vůně dálek a Vás doma

Éterické oleje určené k inhalaci nebo aromaoleje používané k masážím – obojí si můžete vychutnat s vůní dálek a orientu. Exotická koření, květiny a byliny nebo vzácné ovoce – to vše můžete cítit u Vás doma a nechat se unášet těmito příjemnými vůněmi. Nyní i jako** parfém**!

Aromatické rostlinné silice

Rostlinné silice využívané v aromaterapii jsou výtažky zcela přírodního původu, které jsou získávány z různých částí rostlin. Může jít o květy, byliny, ale i exotické koření nebo ovoce. S úspěchem se využívají rostliny z různých částí světa. Protože aromaterapie je původem z Asie, zřejmě nejlépe jsou pro tyto účely prozkoumány účinky asijských rostlin – ty se při aromaterapii používají s tisíciletou tradicí.

Aromaterapie evropská i orientální

Výzkumníci však hledají i nové rostliny a pronikají tak do tajů využití silic i z jiných kontinentů – Afriky, Austrálie, Ameriky i Evropy. Mnohde spolupracují s místními bylináři, kteří jim předávají znalosti své i svých předků. Získávají tak stále nové poznatky, které kombinují s tradičními znalostmi a postupy. Vy si nyní můžete vybrat, zda dáte přednost aromatům evropským nebo exotickým a vytvořit si tak svůj jedinečný styl. K mání jsou jednotlivé vůně i jejich směsi.

Účinky aromaterapie

Některá aromata slouží k odpočinku a relaxaci, navození pohodové atmosféry nebo připomínky dálek a exotických krajů, jiná mají za úkol naopak povzbudit a osvěžit. Protože** aromaterapie** patří mezi postupy tradiční asijské medicíny, lze ji využít rovněž k léčbě nejrůznějších stavů a chorob – mezi jinými například stresu, bolení hlavy, ucpaného nosu, nachlazení nebo chřipky, bolesti břicha, křeče, hormonální problémy, lupénku a mnohé jiné.

Masáže a aromalampy

Aromaterapii lze aplikovat dvěma způsoby – tím jednodušším je inhalace, při které se využívají speciální aromalampy se svíčkou, jež pomalu uvolňuje vonné silice z éterického oleje. Příjemnějším a intenzivnějším způsobem jak pak masáž speciálními masážními aromaoleji, což jsou vlastně masážní rostlinné oleje s přídavkem vonného éterického oleje. Masáží se rostlinné silice dostanou pokožkou rovnou do těla a jejich účinek tak přijde dříve a s výraznější intenzitou. Při nákupu rostlinných silic si dejte pozor, aby byly přírodního původu, nikoliv syntetické, neboť sice také voní, ale nedostaví se u nich kýžený biologický účinek (léčba)!

Parfémy s orientálním nádechem Vás uchvátí

Pokud si vůni orientu chcete „vzít s sebou“, vyzkoušejte orientální parfémy. Překvapte kolegy z práce, své blízké nebo svého partnera novou a neotřelou vůní s lehkým nádechem orientu! Díky parfémům s nádechem dálek a orientu si budete celý den připadat jako na exotické dovolené.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6490 (magazinesoterika.cz#53)


Přidat komentář