Partnerský horoskop

Mnoho zamilovaných nebo naopak tápajících lidí ve vztahu hledá útěchu ve hvězdách. Partnerské horoskopy mohou být pomůckou v začínajícím vztahu nebo tom, který má problémy. Jak je na tom Vaše znamení? Hodíte se k sobě? Odkud se vlastně vzaly horoskopy?

Co je horoskop?

Horoskop je astrologická tabulka nebo diagram reprezentující polohu Slunce, Měsíce a ostatních planet, společně s astrologickými aspekty v okamžiku narození osoby. Většina horoskopů, především těch mediálně publikovaných, je založena na systému pozice Slunce ve chvíli zrození. Sluneční ascendent označuje pohled na svět, hnací sílu osobnosti, vůli i samotnou osobnost.

Jak funguje?

Jak již bylo zmíněno, nejčastěji se horoskopy posuzují na základě postavení Slunce, především na umístění Slunce v konstelaci zvěrokruhu. Slunce totiž bývá označováno za hlavního ukazatele, který formuje osobnost, ovlivňuje romantické vztahy a předvídá mimo jiné i ekonomický osud. Zároveň patří horoskop založený na znamení zvěrokruhu mezi nejjednodušší formu horoskopu, která je založená na pouhém dni narození. Samozřejmě, že pro bližší a věrohodnější horoskop je použitý i čas narození.

Je dobré vědět, že partnerské horoskopy nezáleží jen na znamení zvěrokruhu obou partnerů, ale též na živlech, jakými jsou voda, vzduch, oheň a země, a které také náleží ke znamením.

K čemu jsou vhodné?

Partnerské horoskopy jsou velmi vhodné pro partnery, kteří by rádi věděli silné a slabé stránky svého vztahu. Horoskop jde v partnerství využít jako nástroj k lepšímu porozumění partnerů a také k překonání menších či větších překážek, které se ve vztahu díky rozdílům v jejich hvězdných znameních mohou vyskytnout.

Koneckonců ne vždy musí jít v partnerském horoskopu o mileneckou dvojici. Lze si vyčíst i náklonnost znamení na pracovišti, v rodinných vztazích nebo při posuzování možnosti založení byznysu s přítelem a podobně.

Historie horoskopů

Ačkoli se může zdát, že horoskopy prodělaly velký úspěch především v posledních desetiletích, rozhodně tomu tak není. Jejich historie sahá velmi daleko, a to až do starodávného Babylonu, odkud pochází nejstarší dochovaný záznam horoskopu z roku 1645 před Kristem. Působiště astrologů však byla rozmístěna po celém světě, od Číny, Egypta, Řecka, Indie až po střední Ameriku. Většího rozmachu v Evropě se jim dostalo až ve středověku. Horoskopy byly velmi často vytvářeny na žádosti vysoce postavených osobností a pomáhaly kromě odkrytí budoucnosti i k učinění správného rozhodnutí. Koneckonců astrologům též vděčíme za první přesné mapy pohybů hvězd, oběžné dráhy Měsíce a dalším astronomickým pozorováním.

Partnerské horoskopy

Beran

Berani jsou často přímočaří, zábavní a spontánní. Jejich vhodným partnerským znamením jsou Váhy. Vzhledem ke sklonu Beranů k sobeckosti, nedočkavosti a výbušnosti, jsou Váhy skvělým protikladem, který pomůže vášnivé Berany zmírnit v mírumilovnější beránky.

Býk

Klidným a vyrovnaným Býkům se do života a partnerství hodí Štíři. Ti v Býcích dokáží probudit chuť k životu a odhodit alespoň na chvíli jejich zodpovědnost stranou a užít si dobrodružství. Vzhledem k ostýchavosti citových vyznání u Býka je emocionální Štír výborný k vyvážení partnerské lásky.

Blíženci

S hlavou v oblacích si Blíženci většinou nedělají s ničím starosti, natož s dlouhodobými vztahy. Nejen s těmi jim může pomoci Střelec, který je stáhne zpátky na zem a ukáže jim, že mít v životě jistoty, zázemí a plány neznamená zříct se zábavy nebo potěšení.

Rak

Vnímavý a citlivý Rak potřebuje ve svém životě oporu, mít na koho se spolehnout a je pro ně velmi důležitá rodina. Tohle všechno moc dobře ví i Kozoroh, který může Rakovi splnit všechna přání, pokud odhodí svoji drsnou skořápku.

Lev

Autoritativní vůdci Lvi jsou často oběťmi vlastního vzhledu a požadavků. Po svém boku potřebují někoho, kdo jim pomůže vyprostit se z vlastních okovů. Tím je Vodnář, který Lva nechá vyjádřit svoji osobnost a zároveň jej za nic nebude odsuzovat. Stejně jako Lev je také Vodnář společenským znamením, což z obou dělá báječné společníky jeden druhému.

Panna

Pro Panny je velmi charakteristická jejich pracovitost, uspořádanost, praktičnost a celkově mají radši bezpečí a jistoty, než nerealistické plány. Všech těchto vlastností si cení Ryby, které jsou v tomto soužití tím citlivějším znamením a pomůže Panně odpoutat se bezpečně od každodenních starostí.

Váhy

Váhy jsou intelektuálním, elegantním znamením se smyslem pro spravedlnost. Vhodným partnerem je Beran. Pomůže Váhám s jejich nerozhodností, pasivitou a často i leností. Tím často podpoří jejich vrozený sklon k tvořivosti a umění. Zároveň ukáže Váhám hodnotu vlastního názoru a výhody stability.

Štír

Emocionální, nedůvěřiví a přetvařující Štíři potřebují do svého života zavést určitou stabilitu a důvěru, kterou jim může bez okolků zaručit Býk, milovník klidu a bezvětří. Je schopen Štírovi ukázat, že Býkovi je nejen možné věřit, ale že není třeba žádné žárlivosti, ale naopak tolerance, ke šťastnému vztahu.

Střelec

Střelci patří mezi šťastné, nezávislé znamení s vyhlídkami na zářnou budoucnost. Jejich optimismus a intuice je vede často k vysněným cílům. K těm jim často pomůže partner ve znamení Blížence, který dá Střelci dostatek tolerance a prostoru k sebevyjádření, a společně budou sdílet idealistické názory na život.

Kozoroh

Dominantním Kozorohům trpícím sebekázní je v partnerském vztahu požehnáním Rak. V jeho přítomnosti se Kozoroh cítí natolik uvolněn a v bezpečí, že začne projevovat svoji osobnost a city. Rak je ten, kdo zná Kozorohovu snahu vytvořit kolem sebe ochranou zeď a nebojí se ji zkoušet zdolat.

Vodnář

Znamení Vodnáře patří k těm, které se snaží být originální, zvláštní a jejich typickým rysem je komplikovaná povaha a odmítavost jít vyšlapanou cestou. S ukotvením jejich myšlením jim pomůže Lev, stejně jako s koncentrací na konkrétní nápady a sny. Ukáže Vodnářovi, že není zlé nemít v hlavě mnoho nápadů, ale někdy stačí málo a tvrdá práce k tomu, aby si Vodnář splnil to, co si přeje.

Ryby

Snílkem s křehkou osobností jsou Ryby. Často žijí ve svých fantaziích a představách. Partnerství s Pannou dá Rybám do života lekci o tvrdé práci, dostatečné motivaci a zároveň jim poskytne oporu člověka stejně citlivého, jako jsou Ryby samy.

Na co dávat pozor

Bez jakéhokoli zlehčování problematiky horoskopů je ve většině případů nutné upozornit na fakt, že veškeré dané konstelace žádný vztah nejen nezačínají, ale ani neukončují.** Astrologická znamení** mohou působit jako berlička k poznání, avšak neměla by nahrazovat realitu vztahu. Stejná věc by měla být brána v potaz i v posuzování práce astrologa. To, že se zcela nevyplní jeho horoskop, případně že vztah dopadne jinak, není chybou astrologa, ale i samotného výkladu horoskopu.

Všeobecně je dobré vědět, že horoskopy nebyly do této doby označeny jako 100% věrohodné, nýbrž jsou velmi často nazývané jako pseudo-vědecké. Proto je doporučováno brát horoskopy s mírným nadhledem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6505 (magazinesoterika.cz#108)


Přidat komentář