Léčivé šperky

Šperky nosíme jako ozdobu, víte však, že některé z nich mají léčívé účinky? Jejich součástí bývají často drahé kameny. Ty mají pozitivní vliv na činnosti různých orgánů lidského těla např. žaludku, nervů, zraku, jater, slinivky, střev a pohlavních orgánů.

Léčebné účinky drahých kamenů

O využití drahých kamenů k léčebným účinkům se vědělo již před 3500 lety. V té době se ve starověkém Egyptě začali uzdravovat lidé pomocí různých druhů minerálů. Tato forma esoteriky je pevnou součástí východních kultur.

Drahé kameny jsou také vhodnou investicí, protože jejich hodnota se nemění. Dá se předpokládat, že naopak poroste s tím, jak se budou jejich naleziště postupně vyčerpávat.

Drahé kameny mají mnoho využití, lze je rozdělit i podle znamení horoskopu, kde je jejich používání individuální dle daného znamení. Také jsou brány jako očista těla i duše, jelikož v sobě skrývají určitou energii a kouzlo v nich ukryté Vás vyléčí jen pokud Vy ho budete chtít objevit. Ovšem především jsou využívány jako šperky. Doplněk ke zkrášlení a podtrhnutí Vaší krásy.

Léčivé šperky

Jedná se o drahé kameny, které jsou v různých podobenstvích. Především jako šperky ve formě náramků, náhrdelníků, náušnic či přívěsků. Také jako těžítka, dekorace, fosílie, hmatky, masážní kameny, kyvadla, figurky, koule, svícny, lampy, ale i jako surové kameny a mnoho dalšího.

Drahé kameny

Představujeme Vám nejvíce využívané drahé kameny, patřící mezi nejoblíbenější.

Acháty

Název tohoto minerálu pochází od historického pojmenování sicilské řeky Achates (dnes Dirillo). Jsou to odrůdy křemene. Charakteristickým znakem tohoto minerálu je jeho pestrobarevnost. Jeho barvy přecházejí od hnědé přes oranžovou a červenou po šedomodrou a bílou. Setkáme se však i s nazelenalým zbarvením.

Achát je kamenem sebedůvěry a sebekritiky, který podporuje duchovní růst. Zároveň zvyšuje schopnost soustředení a napomáhá k vysokým pracovním výkonům. Slouží i jako obrana proti špatným lidem a negativním myšlenkám. Z lékařského hlediska ma pozitivní účinek na funkce žaludku, nervů a podporuje citovou rovnováhu. Achát si můžete obstarat ve formě přívěsku nebo rozličných figurek.

Křišťál

Tato bezbarvá odrůda křemene se vyskytuje ve formě krystalů v šesterečné soustavě. Vzniká krystalizací magmatu. Původně jej lidé považovali za vykrystalizovaný led. Odtud pochází i jeho název z řeckého krustallos - led. Již v dávných dobách byl křišťál považován za symbol čistoty a rovnováhy, proto se využíval k výrobě talismanů. Zhotovovány z něj byly také různé předměty např. poháry nebo džbány, které svědčily o movitosti jejich majitelů.

Křišťálu byly přiznány i magické schopnosti. Proto se z něj začaly vyrábět věštící koule. Křišťál čistí a otevírá mysl duchovním zkušenostem a zároveň ji vede k porozumění, poznání a moudrosti. Upevňuje a prohlubuje partnerské a mezilidské vztahy. Tento kámen odstraňuje napětí, stres a strach a působí proti bolestem hlavy a očí.

Křišťál náramek ochraňuje spolehlivě proti všem těmto neduhům. Kámen dostanete ve formě krystalu, ale jsou z něj vyrobeny kromě již zmíněných koulí také četné náramky z kamenů a náhrdelníky. Anděl křišťál je oblíbenou dekorací našich domácností. Dostane se koupit v různých velikostech. Andělé na krk si můžeme zavěsit také na svůj oblíbený náhrdelník.

Tyrkys

Tento modrozelený minerál vznikl druhotným srážením z vod s obsahem mědi, hliníku a fosforu. Docházelo k tomu především v pískovcích a vulkanitech.

Tyrkys patří k nejúčinnějším kamenům, což jej předurčuje k využití coby ochranného amuletu. Chrání jeho majitele před nehodami doma i na cestách a naše domovy před zloději či násilníky. Působí pozitivně při krčních, plicních a očních zdravotních problémech.

Ametyst

Ametyst je polodrahokam je druhem krystalizovaného křemene. Charakteristická je pro něj fialová barva. Ametyst má ochranné schopnosti. Pomáhá proti psychickým útokům, očišťuje tělo a mysl. Odedávna je proto využíván proti opilosti a jiným závislostem.

Zlepšuje paměť uspořádáváním myšlenek a takto pomáhá k dosažení vytyčených cílů bez zbytečného stresu a nervozity. V noci ametyst přináší klidný spánek a hezké sny. Kromě nespavosti příznivě působí na hormonální rovnováhu, metabolismus a kůži. Zároveň odstraňuje bolesti hlavy

Růženín

Jedná se rovněž o odrůdu křemene, pro kterou je charakteristická růžová barva. Ta je způsobena stopami manganu.

Růženín přináší do našich životů lásku, harmonii a mír. Zklidňuje naše emoce a urovnává napjaté mezilidské vztahy. Doporučuje se využívat v přítomnosti dětí, kterým pomáhá s jejich socializací. Tento kámen kladně působí na plodnost a při těhotenství. Jsou známy také jeho léčebné účinky při poruchách srdce a nemocech kůže.

Měsíční kámen

Tento kámen je považován za ochránce cestovatelů. Umísťujeme si jej proto do automobilů, abychom měli bezpečnou cestu bez nehod. K dalším jeho účinkům patří přitažlivé působení na lásku a spřizněné duše. Měsíční kámen vložený pod polštářem pomáhá navozovat srozumitelné a příjemné sny. K dalším jeho kladným vlastnostem patří pozitivní působení na ženské pohlavní orgány, sexuální apetit, porod a hormonální rovnováhu. Používá se také při menstruačních bolestech, poruchách štítné žlázy, kůže a očí.

Citrín

Citrín je variantou křemene, která má žlutou až zlatožlutou barvu. Tu způsobuje přítomnost železa v kamenech. Citrín nám zaručuje prosperitu, úspěch a bohatství. Protože odrazuje negativní energie, přináší nám pohodu a euforii.

Pomáhá taktéž snadnému a srozumitelnému vyjadřování a čistí nám mysl. Většina dnešních citrínů jsou tepelně opracované ametysty, proto si tento kámen uchovává rovněž jejich vlastnosti. Léčivé využití mají při duševních poruchách, depresích, poruchách zraku, žlučníku a jater. Citríny blahodárně působí na pleť a proti nejrůznějším alergiím. Náramky z kamenů působí navíc velmi hezkým estetickým dojmem.

Tygří oko

Tento kámen se vyskytuje v různých barvách. Jeho zbarvení závisí od poměrů železitých složek v něm obsažených. Tygří oko je považován za kámen prosperity a úspěchu. Ochraňuje nás proti duševním poruchám a depresím, má pozitivní účinky na zrak, pohlavní orgány, střeva, slinivku a játra.

Labradorit

Labradorit je minerál ze skupiny živců vyznačující se proměnlivou barvou s kovovým leskem. Podporuje náš intelektuální a duchovní rozvoj.

Využíváme jej při potížích očí, mozku a plic.

Lapis lazuli

Lazurit (lapis lazuri) je modrý kámen s přísadami kalcitu, sodalitu, pyritu a augitu. Patří mezi nejduchovnější kameny, protože je spojován s archanděly Zadkielem a Michaelem. Pomáhá nám upevňovat a prohlubovat partnerské a přátelské vztahy, uklidňuje a pomáhá při nespavosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6518 (magazinesoterika.cz#151)


Přidat komentář