Safír a drahé kameny

Safír náleží mezi drahokamy z odrůdy korundu. Safíry je možné nalézt v mnoha barevných variantách, takže pokud hledáte safír k léčebným účelům nebo jako šperk, máte z čeho vybírat.

V mýtech bývá Safír často spojován s nebem. Důvodem je jeho rozmanitá barevnost, ve které můžeme vidět tytéž barvy, jež se objevují také na nebi.

Barvy Safíru

V Safírech je možné pozorovat spoustu barev, především však takové, které vídáváme na obloze – Safíry nabízejí nespočet odstínů tmavě modré, našedlé nebo bílé a tak mohou snadno připomínat hloubku večerní modré oblohy, našedlé podzimní ráno anebo jasný jarní den. Safíry jsou na barevné varianty vskutku bohaté, a tak se můžeme setkat i s barvami v nespočtech odstínů zelené, bílé, žluté, oranžové, fialové či dokonce černé.

Mezi nejoblíbenější a nejžádanější safírové barvy však stále patří modrá, která působí harmonicky, vyrovnaně, klidně a hned tak se neokouká. Safírová modř je barva sympatie, přátelství a věrnosti, porozumění a důvěry. Modrý Safír symbolizuje nejen klid, ale také věrnost a proto je oblíbený jako drahokam v zásnubních prstenech.

Safír není jednobarevný

U Safírů není barva jednotná – na každém safíru najdete množství odstínů a často i více barev, přičemž odstíny a barvy se koncentrují někdy spíše do „obláčků“, jindy zase do proužků, které jsou lépe pozorovatelné zblízka nebo proti světlu.

Safír jako léčivý drahokam

Safír jakožto kámen, ve kterém převažují studené a jemné barvy, náleží elementu vody a pomáhá tak snižovat element ohně. Safír posiluje oči. Dále je možné ho užívat na snižování horečky a zastavování krvácení z nosu, posilování cév, poruchy krvetvorby a léčbu štítné žlázy. Safír je vhodný také pro podporu detoxikace, odbourávání stresu a celkové zklidnění.

Barevné varianty Safíru

Protože Safír má množství barevných variant, lze jej podle zabarvení využívat k různým účelům.

  • Černý Safír zvyšuje perspektivu a pomáhá udržet si zaměstnání. Černý safír podporuje důvěru ve vlastní schopnosti a pomáhá jít za svým cílem.
  • Modrý safír představuje duchovní hloubku. Modrý Safír je tak možné využívat při meditacích a hledání duchovních pravd. Modrý Safír účinně aktivuje a čistí čakry, obzvláště pak krční čakru, která je zodpovědná za vyjadřovací schopnosti ve smyslu umění mluvit, nacházet správná slova, umět se vyjádřit i ve smyslu posílení mezilidské komunikace.
  • Zelený safír podporuje a léčí zrak, je možné ho používat pro podporu a aktivaci srdeční čakry, rozvoj osobnosti, schopnost vcítění se.
  • Žlutý safír je možné používat pro aktivaci a čištění břišní čakry, která je zodpovědná za hojnost a prosperitu.
  • Bílý safír může být pomůckou při aktivaci a čištění korunní čakry. Bílý safír pomáhá najít smysl života a odstraňovat překážky na duchovní cestě.
  • Růžový safír odstraňuje zablokované emoce, učí ovládat své city a využívat energie, podporuje rozvoj osobnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6516 (magazinesoterika.cz#83)


Přidat komentář