Esoterický obchůdek

Jak vnímáte současný svět? A jak vnímáte jedince, co se kolem Vás proženou, aby stihli nakoupit, dorazit včas na schůzku, odškrtnout si další splněný úkol? Proč se však nechat pohltit negativní energií a stresem, který je všude kolem nás?

Řadu věci si můžeme v dnešní době koupit. Hmotné statky však ještě nejsou zárukou, že se budeme cítit na světě šťastnějšími, spokojenějšími, s vnitřním klidem a pohodou. Naopak můžeme „spadnout“ do kolotoče chtění, žádostivosti, závislosti a závisti, že dané ještě nemáme, chceme mít, nemůžeme mít apod. Naše nespokojenost se pak zákonitě promítne do naší nálady, emocí, pocitů. Do nálady, kterou kolem sebe vysíláme a předáváme i jiným. Anebo to naopak můžeme být my, kdo negativní energii od druhých dostává. V obou případech je důležité pamatovat na „zklidnění duše“, na „zastavení se“, oproštění se od malicherností a začít se radovat i z maličkostí, obyčejných maličkostí. To, co hledáte, může právě najít v některém specializovaném esoterickém obchůdku.

Rituální a meditační pomůcky

K rituálním, meditačním pomůckám je využíván modlitební mlýnek, Merkaba, Dordže, rituální zvonek a další. Hledáte-li jeden z nejsilnějších energetických zářičů, pak se Vám nabízí Dordže, neboli vadžra. Dordže je vyhledávaným prostředkem k léčení, meditacím, vnitřní čistotě, harmonizaci prostředí. Díky této pomůcce budete moci ochránit klid a dosáhnout pohodové atmosféry Vašeho domova. Merkaba je prostředkem, který Vám umožní „přestoupit“ do jiné reality. Pomůcka Merkaba je tvořena vzájemně propojenými souosými světelnými jehlany, které mají společný střed. Jeden čtyřstěn směřuje svojí špicí dolů, druhý nahoru.

Věštecké koule

Věštecká koule patří k neodmyslitelné pomůcce věštce. Věštecká koule je vyráběna z křišťálového skla o různém průměru. V nabídce se můžete setkat se samotnou věšteckou koulí, nebo také s věšteckou koulí, jejíž součástí je i podstavec. Při výběru věštecké koule si zvolte takovou, která se může pochlubit vysokou kvalitou optického skla. Věštecká koule je využívána pro věštění budoucnosti i minulosti, tj. přivolání ducha zemřelých.

Kyvadla a virgule

Pro věštění se využívá nejen věštecké koule, ale také dalších pomůcek. K nim se řadí kyvadélka a virgule. Jaký je rozdíl mezi virgulí a kyvadlem? Drtivá většina virgulí Vám může poskytnout odpověď buď ano, nebo ne. Oproti tomu kyvadélko nabízí možností více. Je to dáno především tím, že kyvadlo může kmitat rozličnými směr, na rozdíl od virgule. Jakýkoli pohyb kyvadla pak při zastavení a následném vyrovnání pohybu znamená tu konkrétní odpověď. Pokud s věštěním začínáte, pak se nabízí využití kyvadélka. Teprve až poté, co si zlepšíte citlivost, můžete přejít na možnosti virgule. Zakoupit si můžete virguli pružinovou, univerzální, typu vlaštovka aj.

Amulety a talismany

Amulety a talismany mají pro nás velký význam. Věříme-li v jejich moc, sílu, pak nás mohou ochránit před stresem, depresemi, přinášet radost, sílu, napomáhat k duchovní obnově, ochránit před nemocemi, harmonizovat naší vnitřní pohodu, odrážet negativní energii, posilovat mentální schopnosti, uzdravovat, přemoci nesnáze, zachovat krásu, svěžest, půvab aj. Každý z talismanů, amuletů může přinést jiné možnosti. Podle toho, čeho se nám nedostává, od čeho chceme být uchráněni, volíme daný amulet, talisman. Námi vybraný amulet, talisman bychom pak měli mít stále při sobě, abychom se mohli těšit z jeho moci. Amulet je také vhodným dárkem pro toho, komu chcete dopřát hojnost, nebo zdraví, či lásku, ochranu.

Vonné tyčinky

Chcete zkusit něco jiného, než aroma lampičky? Rádi chodíte do obchůdků, kde na Vás již s prvním krokem dýchne nejen rozmanitost všemožných drobností, ale také tajemná, omamná vůně, linoucí se celým prostorem? Za onou vůní se mohou ukrývat vonné tyčinky, ať už japonské, tibetské, indické, nebo nepálské. Při volbě vonných tyčinek je určitě vhodné sáhnout po těch, které jsou vyrobené z přírodních surovin. Nejenže si tak budete moci vychutnat vůni. Zároveň se nebudete muset obávat nějakého nepříjemného „bonusu“ navíc.

Japonské vonné tyčinky

Jedny z nejkvalitnějších vonných tyčinek, jsou tyčinky japonské. Vyrábí se totiž naprosto čistě přírodními postupy. Dopřát si můžete tyčinky, které Vás uvolní, rozjasní náladu, zmírní depresi, odstraní z aury negativní vibraci, odbourají stres aj.

Malované svícny

Také máte rádi tlumený, podmanivý a zároveň tajemný svit zapálených svíček? Podzimní a zimní dny, kdy se nám nedostává dostatek slunečních paprsků, si můžeme dny zpříjemnit, a to právě díky svíčkám. Svíčka sama o sobě, je jakoby „nahá“. Tak, jako bychom i my byli bez oblečení, a chyběl nám kabát. Řeč je o svíčkách čajových, které přímo volají po svícínkách, vhodných nádobkách, díky kterým získají svíčky na kráse i síle. Nejste zrovna příznivci různých skleněných, či keramických nádobek? Pak Vás mohou zaujmout d řevěné malované svícny v přírodním, či barevném provedení, které jsou navíc ručně zdobené různými motivy. S malovanými svícny si budete moci rozzářit každý den, byť by byl sebevíce pošmourný.

Šamanské bubny

Šamanské bubny nejsou jen tak ledajakými bubny. Měli jste tu možnost se zaposlouchat do dunivého zvuku bubnu? Tento zvuk můžeme přirovnat k tlukotu samotné Matky Země, kdy se vše uvádí do požadované harmonie. Již při samotné výrobě šamanského bubnu, je věnována velká pozornost zvolenému materiálu.** Šamanské bubny** jsou využívány při obřadech, při uvádění se do změněných stavů vědomí, při žádání o pomoc z druhého světa, při zajištění přízně duchů aj.

Malovaná přání

Kdo z nás by neměl svá tajná přání? Přání, která jsou poměrně lehce splnitelná? Přání, která vyžadují mnohem více, než jen finance? Přání jsou od toho, aby se plnila. Na přání se pak můžeme dívat z různých úhlů. Zamysleli jste se nad tím, proč druhým posíláme, či předáváme společně s dárkem také kartičku s přáním? Co tato kartička symbolizuje? Kartička může mít značnou moc. Jednak na ni uvádíme naše vnitřní pohnutí, slova, která druhému předáme. Jednak naše slova, vnitřní cítění doprovází a umocní i samotné vyobrazení přání. Sami řekněte, zda přání vybíráte nahodile, nebo si dáte tu práci s jeho vybíráním. Místo „běžného“ přání, které je možné zakoupit v síti papírnictví, tabáku, stánku apod., pro tentokrát zkuste věnovat přání malované. Každé z přání symbolizuje a představuje něco jiného. Evokuje naše myšlenky, pohnutí se zastavit, zamyslet, oprostit se od všedního života. Malovaná přání jsou éterická, jakoby z jiného světa. Stačí si jen vybrat to přání, které by mohlo druhé osobě říci více, přinést radost i rozluštění.

Mandaly

Pro mandalu je typické spojení kruhu a čtverce. Kruh představuje nekonečno, vnější sílu, nebe. Čtverec pak představuje sílu, prostor, který je spojený s jedincem, zemí. Kruh a čtverec je pak spojen tzv. centrálním bodem, který je počátkem a koncem daného systému. Mandala může být posilující, očišťující.

Symboly mandaly jsou všude kolem nás

S mandalami se setkáváme dnes a denně, jen si je nemusíme uvědomovat, vidět je. Začneme-li je však vnímat, poznáme, že tvoří součást našeho života. Mandaly totiž symbolizují celý náš svět. Kruhy na vodě, hvězdy, měsíc, pavučina, slunce, kapka rosy, to všechno jsou symboly. V mandale jsou veškeré tvary navzájem propojené a symbolizují harmonii. Pozorováním jednotlivých obrazců, které tvoří mandaly, zklidňuje naší mysl, zlepšuje naší schopnost se soustředit. Mandaly jsou tak využívány při meditaci.

Mandaly – nabídka

Vybrat si můžete mandalu s motivem měsíce a slunce - mandalu, která přináší světlo lásky - mandalu s egyptskými motivy - mandalu s motýlím motivem - mandalu, která znázorňuje důležitou životní rovnováhu – mandalu s motivem posvátného Horova oka – mandalu, která přináší štěstí a optimismus – mandalu, která do našeho žití přináší lásku, laskavost – mandalu s vyobrazeným stromem života aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6530 (magazinesoterika.cz#3)


Přidat komentář