Rituální dýky a oltářní ubrusy

Náš trh nabízí celou škálu esoterických pomůcek od různých talismanů přes kříšťálové koule až po obřadní nástroje. Upotřebení těchto pomůcek je opravdu široké - můžeme s nimi léčit a harmonizovat své okolí nebo zahnat zlé duchy.

Když se řekne magie či okultismus, mnozí z nás si hned představí čarodějnice, okultní obřady s obětováním nevinných tvorů a vyvolávání duchů. Jenže není tomu úplně tak. Pro magii a různé duchovní vědy existuje specifický název - esoterika. Má však za úkol především pomáhat a měla by nám ukázat klíč ke zlepšení našeho duchovního života. Většinu z nás trápí běžné denní starosti jako jsou problémy v práci, zmatek v citových oblastech, nepokoje v rodině apod. Esoterika nám může na všechny otázky poskytnout odpověď. Možná teď nevidíte žádná řešení, ale existují.

Esoterika jako odpověď na naše otázky

Esoterika označuje určité tajemno a obsahuje ve své podstatě vše od čarodějnictví až po léčitelství. Pomáhá lidem najít cestu k sebepoznání a uklidnění duše. V praxi využíváme zejména psychotroniku, jasnovidectví a prakticky aplikovanou esoteriku, do které patří např. psychologie, hypnóza, psychoterapie a další exaktní obory. Esoterika nás však především přenáší do krásného mystického světa andělů, víl a čarodějných mágů. Je určena spíše pro určitý okruh lidí, kteří jsou v ní správně zasvěcení a oplývají znalostmi a zkušenostmi tohoto vyznavačství. Odpoví však na otázky i těch lidí, kteří v tajemno nevěří a možná jim tak otevře oči k novému poznání. Co se týče esoterických potřeb, pro správnou atmosféru je potřeba relaxační hudby. Při výběru se řiďte jednoduchými radami - hudba musí být klidná, relaxační a uklidňující. Měla by ve Vás probudit pozitivní myšlenky. Obchody s esoterickou tématikou naleznete skoro v každém větším městě. Najdete v nich i zboží potřebné k rituálním obřadům jako třeba věštící pomůcky, magické bylinky, amulety a talismany, pohanské šperky nebo historické repliky.

Rituální dýky

Rituální dýky mají sloužit jako symboly mágovy vůle. Potřebovat je můžeme k zaměření energie a magické síly. Dýky by Vás měly zaujmout na první pohled a něčím zvláštním Vás přitahovat. Velkou zvláštností jsou tzv. falické dýky pro ženy. Tyto dýky ženám slouží k získání mužské pozornosti. Mají za úkol doslova propojit mužskou energii s tou ženskou. Ve 14.století se připevňovaly k pasu směrem k ledvinám. Známé jsou i falické přívěšky, které byly hojně rozšířeny především v Římě. Ženy je nosily, aby ovlivnily svou plodnost a získali tak pro sebe toho nejlepšího muže-bojovníka. Pokud byste chtěli začít svou magickou praxi aplikovat, musíte si rituální dýku rozhodně pořídit. Asi tou nejznámější je dýka Athame. Nebojte, neslouží k podřezávání lidí ani zvířat. Budete se možná divit, ale dýka Athame je určena především k jídlu, k řezání masa a bylinek. Vybrat byste si ji měli dle některých důležitých aspektů - vzhled a materiál. Athame dýky většinou pořídíte kovové, železné nebo ocelové. Jejich rukojeti jsou obalené kůží nebo dřevem. Naprosto zbytečné a nepoužitelné jsou dýky z plastu. Čím starší Vaše dýky budou, tím lépe. Jejich historická hodnota se totiž odráží v jejich síle. Dbejte na to, aby dýku nikdo jiný kromě Vás, nepoužíval. Ztratila by tak svou magickou sílu.

Obřadní ubrusy

Pokud chceme provádět rituály, patří k nim samozřejmě i oltář. Ten neslouží k žádnému obětování panen, jako známe z filmů, ale spíše jako taková malá magická pracovna k odkládání rituálních pomůcek a nástrojů. Nejlépe uděláte, když zvolíte oltář ze dřeva nebo kamene, přírodní materiály totiž samy o sobě drží spoustu přírodní pozitivní energie. Na každý oltář patří také obřadní ubrus. Jaký zvolit? Je potřeba zmínit, že tyto ubrusy neslouží jen jako plátna přehozená přes oltáře, ale také jako prostředníci k vykládání karet. Jsou vhodné i k sezení při rituálech a vytváří v místnosti silnou vibrační ochranu. Na každý připravený ubrus patří zapálená svíčka, která mu požehná a podpoří jeho magickou sílu. Barvu většinou volíme bílou nebo černou. Barevné ubrusy nejsou k rituálům vhodné, ale nejsou ani zakázané. Mohou být různě zdobené. Váš oltář krásně doplní ubrus vyšívaný zlatou nití se zdobeným symbolem měsíce nebo pentagramem. Takovéto ubrusy jsou také zdobené keltskými spirálami a působí kouzelným dojmem. Bývají z pevného materiálu, takže vydrží i přenos do venkovních prostorů a mohou být i odolné proti dešti. Do základní výbavy rituálního oltáře patří mimo obřadního ubrusu i speciální poháry a zvonce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6533 (magazinesoterika.cz#122)


Přidat komentář