Homeopatie

Princip homeopatie je velmi prostý, zároveň však velmi účinný. Svým způsobem ho můžeme přirovnat k léčení kocoviny, kdy se z ní můžeme dostat tím stejným mokem, který nás do ní dostal. Homeopatie pak využívá léčení podobného podobným.

Pokud bychom se na dané podívali detailněji, pak zmíněná látka, která dokáže u zdravého jedince vyvolat symptomy určité nemoci, dokáže naopak nemocného jedince uzdravit. Látka je však homeopaticky naředěná. To znamená, že v samotném homeopatickém léku pak najdete „jen“ energii dané substance. I když je to možná z laického pohledu nelogické, pak čím je lék více ředěn, tím je jeho účinek na naše zdraví vyšší.

Konstituční homeopatie

Homeopatie je metodou celostní, kdy bere v potaz jedince, jako celek. Nesoustřeďuje se tak jen na konkrétní problém, se kterým pacient za homeopatem přijde. Homeopat, na rozdíl od běžné léčby, nepředepíše lék na konkrétní nemoc, ať už se například jedná o angínu. Homeopat se soustředí na příznaky a průvodní pocity. Svým způsobem je homeopat vrbou, kdy si nechá říci od pacienta „příběh“, který ho zavede ke zdroji potíží. Jakmile se dostane homeopat k jádru nemoci, může pak určit správný konstituční lék. Konstituční lék je podáván jednorázově. Tato jediná dávka má takovou sílu, že dokáže vydržet působit až týdny, ale také měsíce, roky. Doba působení je pak odvislá od zvoleného naředění, ale také samotném zdravotním stavu toho, kterého pacienta. Z uvedeného vyplývá, že homeopatická léčba využívá naprosto opačný přístup, než léčba klasická.

Kvantová homeopatie

Kvantová homeopatie představuje moderní způsob léčení přírodními léčivy. Kvantová homeopatie, její základ vychází z přírodních fyzikálních zákonů. Navíc v ní najdete také nové poznatky z výzkumů oblastí kvantové fyziky, hlubinné psychologie a další. V čem je kvantová homeopatie jiná než tradiční homeopatie? Kvantová homeopatie se především soustřeďuje na energetické struktury jedince, soustřeďuje se na komplexní přístup na pacienta. Nejsme tvořeni jen tělesnou schránkou, která je viditelná. Pokud bychom se podívali pod „povrch“, pak najdeme soustavu energetických vrstev. Tyto vrstvy naším tělem prostupují, obklopují ho.

Kvantová homeopatie a biopole

Dostáváme se tak k pojmu biopole. Ve zmíněném biopoli je pak možné za pomoci kvantové homeopatii najít konkrétní energetický blok, který způsobil nemoc. Homeopat pak na základě zjištění podá patřičný homeopatický lék. U kvantové homeopatie nemusíte očekávat žádné vedlejší účinky. Již v úvodu jsme zmínili, že se jedná o naprosto přírodní způsob léčení. Vybraný lék, který homeopat nasadí, obsahuje silný energetický potenciál. Díky tomu můžete očekávat poměrně rychlé zlepšení zdravotního stavu.

Homeopatie pro děti

Řadu malých dětí trápí s nástupem podzimních a zimních dnů rýma, kašel. Často se pak tato nachlazení opakují. I když se jedná „jen“ o rýmu, může život dítě i rodičů poměrně znepříjemnit. Zvláště, pokud dítě ještě neumí smrkat, neřekne si, co ho bolí apod. Máte malé děti, a jak je léčíte? Běžným, dostupnými léky? Ty se však jen stěží mohou pochlubit, že jsou čistě přírodní. Za vyzkoušení rozhodně stojí homeopatie. Tu Vám může předepsat, doporučit Vámi vybraný pediatr, nebo přímo homeopat. Homeopatická léčba pro děti představuje účinnou léčbu u řady potíží. Může se jednat například o zmíněné nachlazení, ale také o prořezávání zoubků, vzniklé komplikace po očkování, bolesti končetin při růstovém spurtu aj.

Homeopatie pro zvířata

Nemoci a potíže se nevyhýbají ani zvířatům. Pořídíte-li si domů mazlíčka, ať už kočičku, pejska, křečka, morče aj., můžete také být postaveni před situaci, kdy bude třeba přistoupit k léčbě. Pak se Vám nabízí minimálně dvě možnosti. Zvolit můžete klasickou léčbu, nebo léčbu homeopatickou, která je známá tím, že využívá ryze přírodní prostředky. Homeopatická léčba nevykazuje vedlejší účinky. Nedochází u ní také k potlačování příznaků. Naopak je organismus „malého pacienta“ směřován k vyléčení a současně k obnově těch tkání, u kterých došlo k poškození. Díky homeopatické léčbě se zvířecí pacient dostane poměrně brzo zpět do kondice. O poznání dříve také začne s opětovnou konzumací stravy. Co se týká léčebných homeopatických postupů, tak ty jsou prakticky totožné s postupy u nás dvounohých jedinců. Důležité informace, které potřebuje homeopat pro následné zvolení homeopatického léku, získá od páníčka, ale také na základě vlastního pozorování.

Studium homeopatie

Rádi byste se dozvěděli ucelené informace o homeopatii? Rádi byste nakoukli pod pokličku homeopatické léčby? Pak se Vám nabízí možnost intenzivního několikaletého výcviku, a to na specializovaných školách, nebo také absolvování řady kurzů homeopatie. Intenzivního výcviku se mohou zúčastnit, jak Ti, kteří k homeopatii tzv. nečichli, ale i ti, kteří jsou v homeopatii zkušení a ostřílení. Studium si klade za cíl, aby došlo k podrobnému a důkladnému pochopení celé homeopatické metody, a to včetně jejích principů. Sami studenti pak budou díky studiu schopni využívat patřičné léky. Samotné znalosti o lécích jsou jedním z pilířů úspěchu. K dosažení celku je pak ještě zapotřebí vědět, jak léčivo používat.

Kurz homeopatie

Vedle intenzivního studia homeopatie, se můžete přihlásit na kurzy homeopatie. V nabídce se setkáte s kurzem klasické homeopatie, rozšiřujícím studiem homeopatie pro absolventy, kurzem akutní homeopatie, víkendovým kurzem homeopatie pro rodiče aj. Pokud bychom se podívali na kurz klasické homeopatie, pak se během jeho trvání seznámíte se stěžejními principy, metodami klasické homeopatie. Současně se je naučíte aplikovat v praxi.

Homeopatie a hubnutí

Kdo z nás se netrápí nějakým tím kilem navíc? Někdo by rád k obrazu svému zhubl jedno, dvě kila, jiný ale také pět, deset, či více. Docílit požadované hmotnosti je možné hned několika cestami. V prvé řadě je však třeba chtít zhubnout. Není však výhrou zhubnout rychlo a jednorázově. Bez pevné vůle, odhodlání, ale také celkové změně našeho životního stylu, byste se z dosaženého úspěchu nejspíš dlouho netěšili. Homeopatie Vám může být nápomocná ve Vaší snaze zeštíhlet. Vhodnému pohybu a zdravé stravě se však nevyhnete. Homeopatie Vám pomohou při snížení pocitu hladu, při pocitech a náladách, které hubnutí, jako takové doprovázejí. Především se jedná o úzkost, depresi, frustraci aj. Setkat se můžete s homeopatikem, které je účinné při tlumení pocitu intenzivního hladu, při léčbě obezity, celulitidy aj.

Homeopatie a léčba deprese

Mnohdy je pro nás psychická bolest mnohem úpornější, než bolest fyzická. O to více, že psychická bolest není vidět, nelze ji uchopit, změřit. Psychická bolest může pramenit ze starostí, které máme spojené s prací, výchovou dětí, manželstvím, nenaplněnou kariérou aj. Od neřešených starostí, problémů, je jen krůček ke vzniku stresu, až depresi. Hledat úlevu v jídle, alkoholu, či jiné obdobné berličce, není nejlepším řešením. Cílenou, příjemnější, a bez vedlejších příznaků, úlevu můžete očekávat u homeopatie.

Česká škola klasické homeopatie

Slyšeli jste o České škole klasické homeopatie? Česká škola představuje nový a současně původní směr v homeopatii. Soustřeďuje se na řešení filozofických a praktických otázek, které se při využívání homeopatie, ale také při samotném studiu objevují. Česká škola klasické homeopatie přináší nadstandardní vzdělání, a to v oblasti klasické homeopatie.

Homeopatie v těhotenství

V požehnaném stavu je doporučováno se vystříhat pokud možno jakýchkoli léků, a to i těch běžných, které užíváme například při bolesti hlavy, zubů, zad apod. Na plod by však tyto léky mohly mít neblahý důsledek. Během těhotenství by se však nastávající maminka měla cítit v pohodě. Její rozpoložení se totiž také promítá a odráží na doposud nenarozené miminko. Jenže, jak může být žena v pohodě, užívat si požehnaného stavu, když jí sužují různé zdravotní neduhy? Řešení tu naštěstí je a spočívá v podání homeopatických léčiv. Ty jsou čistě přírodní a nevykazují žádné vedlejší příznaky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6552 (magazinesoterika.cz#8)


Přidat komentář