Homeopatie pro děti

Homeopatie patří mezi úspěšné a zároveň velmi šetrné léčby všech druhů nemocí. Hodí se tedy i pro děti od kojeneckého věku až do dospělosti. Je výbornou pomocí zejména u chronických a opakujících se nemocí.

Častý obrázek u malých dětí je, že je týden ve školce, čtrnáct dní doma, a zase týden ve školce, a zase čtrnáct dní doma. Infekce a nachlazení se opakují, někdy přechází do chronické fáze a dítě musí začít docházet do alergologické poradny, nebo na jiná specializovaná oddělení. Přitom by se tomu všemu dalo velmi dobře předejít. Pomoc nabízí homeopatická léčba, která je i velice účinnou prevencí.

Homeopatie pro děti

Homeopatie pro děti pracuje na stejném principu jako u dospělých pacientů. Má jen určitá specifika, která se odvíjí od věku malého pacienta. Tím je například homeopatická poradna a imunitní tréning. Obojí vede k méně časté nemocnosti a k větší odolnosti proti virovým a infekčním onemocněním.

Homeopatie pro imunitu dětí

Pro nejmenší děti, které navštěvují předškolní zařízení a jsou často nemocné je vhodný homeopatický imunitní tréning. Ten může navrhnout pouze lékař – homeopat, který dítě vyšetří a na základě zjištěných informací předepíše potřebné homeopatické léky. Ty je nutné brát přesně podle předepsaného harmonogramu, dostatečně dlouhou dobu, je nutné přesné dávkování i užívání. To není až tak jednoduché. Homeopatické léky na imunitu mohou být podávány i několik týdnů až měsíců, a dávkování bývá rozdílné v různých obdobích. Při pečlivém dodržení pak je výsledkem výrazné zlepšení zdravotního stavu dítěte a mnohem menší nemocnost.

Rozdíly v homeopatii pro děti

Je třeba si uvědomit, že ani u dětí neexistuje stejná léčba pro dva jedince. I u dětí je nutné komplexní vyšetření a na jeho základě stanovení odpovídajícího léku. Platí tedy, že to, co pomůže sousedovic Aničce, Vašemu Honzíkovi pomoci vůbec nemusí. Proto je vždy nezbytná návštěva u lékaře – homeopata, který předepíše odpovídající homeopatický lék. Navíc většina homeopatických léků pro děti je k dostání pouze na lékařský předpis.

Homeopatie pro děti jako doprovodná léčba

Homeopatie je vhodná i tehdy, když je dítě léčeno klasickou medicínou. Je prokázáno, že podávání homeopatické léčby dětem snížilo nutnost užívání antibiotik i četnost jejich onemocnění. Velmi pozitivní na homeopatické léčbě je, že pomáhá dětem nejen u běžných onemocnění, ale i u velmi vážných a také u běžných problémů, které však mohou potrápit děti i rodiče. Jde zejména o problémy kojenců a malých dětí, kteří mají problémy s nadýmání, bolením bříška, s průjmy a dalšími kojeneckými obtížemi.

Jak podávat homeopatika dětem?

Homeopatické léky se vyrábí nejčastěji jako granule nebo globule. Jen velmi málo jako kapky a tablety. Homeopatické léky jsou velmi citlivé na znečištění. Proto je u jejich skladování a podávání nutné dodržovat určitá pravidla. Homeopatika se nesmí skladovat vedle těkavých a jiných agresivních látek. Podávat se musí vždy bez dotyku rukou, nejlépe za pomoci umělohmotného víčka či lžičky. Před podáváním je vhodné vypláchnout ústa vodou a nepít a nejíst nic aromatického. Tedy ani si čistit zuby. Starší děti mohou nechat léky volně rozpustit v ústech. Lék se vstřebá sliznicí a dosahuje nejvyšší účinnosti. Kojencům a batolatům je vhodné podávat homeopatické léky rozpuštěné ve velmi malém množství vody. Vždy je nutné dodržet maximální čistotu.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6554 (magazinesoterika.cz#47)


Přidat komentář