Veterinární homeopatie

Homeopatie je jako alternativní léčba účinná nejen u lidí, ale jak ukázaly zkušenosti veterinářů i u zvířat. Je účinná u léčby onemocnění, jako podpůrná léčba klasické veterinární léčby i pro ozdravění celého chovu.

Veterinární homeopatie je vhodná pro léčbu akutních i chronických stavů. Je možné ji účinně použít pro různé druhy fyzických onemocnění i pro léčbu poruch chování. Někteří veterináři se zasazují za to, aby byla v některých případech veterinární homeopatie léčbou první volby.

Co je veterinární homeopatie?

Veterinární homeopatie je ve své podstatě stejná jako ta, která je užívána pro lidi. Jde o princip a ten je pro každý organizmus stejný. Základním principem konstituční i veterinární homeopatie je, že podobné se léčí podobným. Přístup je tedy takový, že pokud něco, nějaká látka, vyvolává u zdravého jedince nějaký příznak, pak je schopná tyto příznaky léčit u nemocného jedince. Kromě léčby je homeopatie i u zvířat schopná obnovovat jejich imunitní a obranný systém. Je možné pomocí homeopatických léků účinně stimulovat celý systém zvířete až tak, že dojde k obnovení přirozené rovnováhy organizmu a to na úrovni fyzické i psychické.

Jak léčí veterinární homeopatie?

Veterinární homeopatie využívá totožný způsob léčby jako homeopatie konstituční. Je stejný způsob vyšetřování i léčba homeopatickými léky. Rozdíl je jen ve způsobu získávání informací o daném zvířeti. Zatímco člověk dokáže své problémy popsat a vysvětlit vše, co ho postihlo, tak zvíře toto neumí. Zde je veterinář závislý na svých zkušenostech, pozorování zvířete, výsledcích vyšetření a na tom, co mu o zvířeti řekne jeho majitel. Pro účinnou a efektivní homeopatickou léčbu je nutné, aby majitel zvířete přesně popsal dané situace a co možná nejpřesněji odpověděl na otázky veterináře. K nejčastěji pokládaným otázkám patří viditelné fyzické problémy zvířete, jeho obavy a strach, záliby, chutě, zda má raději teplo či chlad, způsob jak se dostal k majiteli, jak snáší změny, jak reaguje na očkování, odčervení a jak často bývá nemocen. Důležité jsou i běžné nemoci, jako je nachlazení, výtok z očí, uší nebo nosu. Stejně důležité je pak stanovení období odkdy má zvíře problémy, nebo je nemocné.

U jakých zvířat je vhodná veterinární homeopatie?

Léčba homeopatií je vhodná u všech zvířat, a to od mláďat až po seniory, včetně březích a kojících samic. Její velká úspěšnost byla prokázána například u koní, psů, koček, papoušků a dalších zvířat.

Jak se aplikuje veterinární homeopatie?

Léčba je stejná jako u lidí, tedy obdobný je i způsob aplikace. Jako nejčastější aplikace se doporučuje rozpuštění homeopatického léku v troše vody a podání přes umělou injekční stříkačku. Ve většině případů zvířata homeopatické léky podané touto cestou neodmítají.

Vedlejší účinky veterinární homeopatie

U veterinární homeopatie nejsou známi žádné vedlejší účinky. Jediné, co je známo, a to platí i u lidí, tak je to, že homeopatické léky není vhodné podávat současně s kortikoidy. Ty totiž účinky homeopatické léčby ruší.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6555 (magazinesoterika.cz#48)


Diskuze a zkušenosti

Helena | 24.07.2015 20:20
Re: Veterinární homeopatie Dobrý den,prosím o radu,mému 13 letému westíkovi byl zjištěn novotvar na spodní čelisti,který rychle roste.Byl mu doporučen chir.zákrok,který by byl pro mého pejska náročný a nevím,zda by tento zákrok ještě přežil.Nádor roste na kosti sp.čelisti.Prosím o radu,jaká homeopatika by mu mohla pomoci zastavit růst nádoru a prodloužit mu život.Pes dobře žere ,ale je smutný víc spí.Ale na procházky jde s ostatními psy ještě rád.


Přidat komentář