Ájurvédské masáže

Ájurvéda pohlíží na jedince jako na celek. Stejně tak i ájurvédská masáž představuje komplexní prostředek směřující k naprosté relaxaci celého našeho organismu. Ájurvédská masáž je technikou známou již několik tisíc let.

Chcete zharmonizovat ** tělo, duši i mysl? Pak určitě podstupte revitalizující ájurvédskou masáž. Zmíněná harmonie je velmi důležitá pro naše spokojené žití. Žití, které se týká kariérního i soukromého života. I tyto dvě oblasti jsou navzájem propojené a ovlivňují se. Nelze podávat 100% pracovní výkon s tím, že doma budete jen odpočívat. Tedy v případě, pokud se necítíte fit tělem i duší. Ájurvédská masáž** má však i další, neocenitelné přínosy** **, které spočívají v zachování mladistvého vzhledu. Více se dozvíte na následujících řádcích.

Relaxační ájurvédské masáže

Při ájurvédské masáži se masérka soustředí na masáž hlavy, masáž obličeje i celkovou masáž těla. Je-li ájurvédská masáž provedena zkušeným masérem, pak pocítíte blažený pocit harmonie těla, duše i mysli. Již z toho důvodu je ájurvédská masáž opravdu komplexní relaxací.

Co je ájurvéda

Ájurvéda je skvělým prostředkem, jak se postarat o relaxaci našeho organismu. Co je vlastně ájurvéda? Co si klade za cíl? Ájurvéda je nauka o léčení, zdraví, dlouhém životě, prevenci nemocí. Ájurvéda je právem považována za patronku veškerých léčebných systémů. Jedná se o nejdokonaleji promyšlený systém medicíny, který vnímá jedince komplexně.

Samotné slovo** ájurvéda** je složeno ze slova ájur, což znamená život a slova véda, což znamená věda, či nauka. Ájurvéda je tak naukou života, či vědou o životě. Ájurvéda si pak klade za cíl dosáhnout harmonie. Jakákoli nemoc, která nás trápí, ať už je rázu psychického, nebo fyzického, má svoji příčinu, která, není-li odstraněna, naruší rovnováhu. Při nalezení příčiny je možné opětovně posílit naše zdraví. Příčiny mohou být zjevné, ale také skryté, často i před námi samotnými vytěsněné. Příčina může mít svůj původ v době nedávné, ale může se jednat také o dětství, či dokonce prenatální období. Snahou ájurvédy je pak příčinu nejen najít, odstranit, ale také vyloučit, aby k ní došlo i v budoucnu.

Jaké má ájurvédská masáž účinky

Již výše jsme zmínili, že je při ájurvédské masáži soustředěna pozornost na tři stěžejní oblasti: hlavu, obličej a tělo. Postupně se tedy podíváme, jaké účinky ájurvédská masáž přináší právě pro tyto oblasti, které jsou navzájem propojené.

Účinky ájurvédské masáže – masáž hlavy

Při masáží hlavy dojde k významnému prokrvení pokožky hlavy. Dojde k aktivaci energetických center na hlavě.** Ájurvédská masáž hlavy** přispívá také k vyššímu prokrvení mozku. Pokud Vás sužuje vypadávání vlasů, nehledě na to, zda jste muž, či žena, pak vás i v tomto směru ájurvédská masáž potěší. Ájurvédská masáž totiž zpomaluje proces vypadávání vlasů. V neposlední řadě má pak masáž hlavy výrazné zklidňující účinky na mysl.

Účinky ájurvédské masáže – masáž obličeje

Při masáži obličeje dochází ke stimulaci mimických svalů. Tím se Váš obličej zbaví nastoleného napětí. Jen těžko se vyhneme tomu, že bychom nemluvili, pracujeme-li, setkáváme-li se s lidmi. A i kdyby tomu tak bylo, že bychom nepromluvili, pak během dne reagujeme na různé situace našimi výrazy. Usmíváme se, mračíme, divíme se apod. Veškeré tyto výrazy pak mají za následek tvorbu mimických vrásek. Bohužel však i vrásky od smíchu, nás činí staršími, ustaranějšími. Nemusíte však honem volit botox, či jinou, obdobnou metodu. Mnohem příjemnější a pro tělo přijatelnější, je vyzkoušet možnosti ájurvédské masáže. Při ájurvédské masáži se využívá teplý přírodní olejíček, který společně s promyšlenými tahy, redukuje zmíněné jemné vrásky od smíchu i starostí. Ájurvédská masáž obličej je tak svým způsobem elixírem mládím, kdy napomáhá ke zpomalování procesu stárnutí.

Účinky ájurvédské masáže – masáž těla

Pracujete fyzicky, nebo psychicky? V obou případech při práci zaujímáte určitou pozici. Tím však ani tak nemáme na mysli funkci, jako spíše pozici, zda stojíte, a jak, zda sedíte, a jak. Příliš dlouhé stání, sezení, bez hnutí, nikomu neprospívá. A i když se například takříkajíc v práci nezastavíte, jste neustále v pohybu, pak se ještě nemusí jednat o pohyb, který je pro naše zdraví a tělo, prospěšný. Není pak divu, že řada z nás se potýká s nejrůznějšími bolestmi a bolístky. Nejčastěji se pak jedná o bolesti zad, páteře aj. Při ájurvédské masáži těla dojde k posílení svalů, zvýšení pružnosti těla. A dalším příjemným bonusem navíc, je blahodárné působení na celulitidu. Celulitida se bohužel nevyhýbá řadě dívek a žen. Celulitida navíc není zákonitě spojena s vyšší hmotností. Dokonce i velmi štíhlé dívky můžete spatřit s pomerančovou kůží. Ájurvédská masáž Vám však může zmírnit, až odstranit tento estetický, ale i zdravotní problém.

Účinky ájurvédské masáže – pohled na celkovou masáž

Pokud bychom se podívali na** účinky ájurvédské masáže** jako na celek, pak se budete moci těšit z vyrovnání krevního tlaku, z posílení imunitního systému, tj. obranyschopnosti organismu, uvolnění zablokované energetické dráhy. Psychická únava i stres se jakoby mávnutím kouzelného proutku, rozplynou. Navíc má ájurvédská masáž pozitivní vliv při detoxikaci, tj. odplavování usazených škodlivin z těla ven.

Účinky ájurvédské masáže – pravidelnost se vyplatí

Abyste si mohli užívat maximálních možných účinků, které nabízí ájurvédská masáž, pak je dobré vytrvat. Sice již po jedné masáži pocítíte pozitivní vliv na Vaši tělo i duši, ale maximálního efektu bude docíleno při pravidelné masáži. Na druhou stranu, proč se bránit něčemu, co je tak příjemné a zároveň blahodárné pro naše zdraví, psychiku, tělo? Budete sice muset „ukrojit“ z Vašeho volného času. Tento minus Vám však bude v maximální možné míře vynahrazen, a to výše uvedenými účinky. Rozmazlete se, nechte se rozmazlovat. Za všechno to honění, stresování, si to bezpochyby zasloužíte.

Ájurvédské masážní oleje

Při ájurvédských masáží se používají speciální** ájurvédské masážní oleje**, které zlepšují životní funkce veškerých orgánů, cirkulaci krve. To však není jediná úloha a význam ájurvédských masážních přípravků. Starají se také o oživení procesu látkové výměny, posílení svalstva, zpomalení procesu stárnutí, zlepšení mentálních pochodů, uvolnění duševního napětí, navození stavu odpočinku a pohody. Ájurvédské masážní oleje zlepší celkové zdraví, zvýší obranyschopnost organismu. Stěžejním základem ájurvédských masážních olejů je ájurvédské rostlinné výtažky. U nich je důležité, že jsou zpracovány a míchány bez jakýchkoli konzervačních látek, syntetických barev, živočišných tuků. Setkat se můžete s ájurvédským masážním olejem hlavy, ájurvédským masážním olejem celotělovým.

Odpočinek po ájurvédské masáži

Po ájurvédské masáži, ale nejen po ni, je vhodné hned „nenastoupit“ zpět do zajetého procesu, stereotypu, který by Vás mohl pohltit. Naopak je doporučováno si uchovat pocit pohody, uvolnění, harmonie po co nejdelší možnou dobu. Ideální je, pokud přijdete na masáž po pracovních povinnostech, kdy Vás pak již jen bude čekat příjemně strávený večer. Bezprostředně po ájurvédské masáži si vychutnejte ájurvédský čaj a přitom relaxujte na lůžku. Vaše kroky pak mohou směřovat domů, nebo třeba na schůzku s přáteli. Snažte se vyhnout vypětí, zbytečným hádkám apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6566 (magazinesoterika.cz#9)


Přidat komentář