Čínské masáže

Čínské masáže patří mezi masáže léčebné. Mají velmi příznivý vliv na zdravotní stav lidského organizmu a zároveň jsou uvolňující a navozují psychickou pohodu. Správně provedená čínská masáž vás dokáže postavit na nohy.

Tradiční čínská medicína

Jde o léčbu, která vychází z věky prověřených zkušeností. Její kořeny sahají až do daleké minulosti. Dokonce se říká až do počátků světa. Do dnešní doby se shromažďovaly nové poznatky, které posílily základní zkušenosti a celou** čínskou medicínu** dovedly k možnostem, které mnohdy předčí možnosti klasické medicíny. Samozřejmě nelze tvrdit, že tradiční čínská medicína umí klasickou medicínu nahradit. Ale dokáže společně pomoci pacientovi vyléčit se. A to i v případech, kdy to v zásadě není možné, nebo kde se to zdá jako málo pravděpodobné. Velkým pomocníkem je tradiční čínská medicína u degenerativních nemocí, jako je roztroušená skleróza, Alzheimerova choroba nebo Parkinsonova choroba. Pomáhá v celé řadě dalších chorob. Dá se říci, že pomáhá vždy. Tedy nemocným i zdravým, kteří chtějí jen posílit své tělo a odplavit nahromaděné toxiny a stres.

Čínská masáž Tuina

Patří mezi základ tradiční čínské medicíny. U nás je tato metoda méně známá především z důvodu dlouhé studie každého, kdo se jí věnuje. V Číně se tato metoda studuje 5 až 6 let. Tato masáž léčí každého jedince** komplexně**. V tom je její výhoda i vysoká účinnost. Celá masáž vychází z učení jin a jangu, z učení o meridiánech, o pěti prvcích, systému čištění a ochrany těla, tekutin a krve. Při masáži se pracuje s energií a jsou harmonizovány nerovnovážné stavy pacienta. Tím nastane v těle pacienta harmonie a stav, kdy je tělo schopné vyvinout samoléčebné schopnosti a odolávat nemoci. Masáž Tuina působí na nervové přechody, čímž uvolňuje ztuhlost svalů, rozproudí lymfatický systém, napomůže správné krvetvorbě a obnoví správnou funkci orgánů a kloubů.

Čínská masáž Guaša

Opět jde o velmi starou a prověřenou masáž. Tato masáž působí ve třech rovinách - preventivně, kosmeticky a jako léčebně diagnostická metoda. Její provádění vychází již z názvu masáže. Gua znamená škrábat pohybem jedním směrem a ša znamená špatné. V překladu tedy seškrábat vše špatné. Při masáži se používá škrabka vyrobená z nefritu nebo z buvolího rohu. Škrabkou a s pomocí speciálního oleje se pak pracuje na těle tam, kde se nacházejí akupunkturní body a reflexní zóny těla. Celá masáž se provádí jedním tahem a po dráze meridiánů se z těla vyškrabují toxiny. Vypadá to tak, že tam, kde jsou patogenní procesy, se ukáží na těle tmavé až černé skvrny. Tyto skvrny jsou vlastně neživou krví, tedy odpadem, který otravuje tělo a znemožňuje jeho zdravou funkci. Masáž dokáže tyto toxiny vyplavit a nastartovat tělo k sebeuzdravování, k** regeneraci**. Aby byl účinek masáže co nejvyšší a měl ozdravný účinek, je třeba po dalších 12 hodin po masáži pít teplou vodu, což napomáhá vyplavení toxinů. Tmavé skvrny mizí stejně jako modřiny a asi za 2 týdny po jejich zmizení je zapotřebí masáž opakovat. Masáž v podobě léčby je nutné opakovat v sérii 10 až 20 opakování, 2 krát ročně. Samotná masáž není bolestivá, a přináší vysoké účinky, kdy se tělo začne opravdu léčit.

Účinky čínské masáže

Čínská masáž patří mezi preventivní i léčivé metody. Má blahodárný vliv na člověka ve všech rovinách. Pomáhá po stránce tělesných i duševních problémů. Je metodou pro udržení si mládí i pozitivního pohledu na svět. Ten, kdo navštěvuje** čínské masáže** má své tělo i svůj život rád a pod kontrolou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6567 (magazinesoterika.cz#19)


Přidat komentář