Enkaustika - enkaustické obrázky a dekorační polštářky

Výtvarné umění využívá mnoha metod. Jednou z nich je technika malování horkým voskem - enkaustika. Pomocí ní vznikají zajímavé obrazy, které potěší nejednoho milovníka výtvarných děl.

Enkaustika

Malování horkým voskem má své počátky již v období antiky. Odtud také pochází jeho název enkaustika. Horký včelí vosk s dodaným barevným pigmentem je nanášen na plátno, upravené dřevo, papír nebo jiné materiály. Setkat se však můžeme také se složitějšími druhy směsí, do nichž jsou přidávány například jiné druhy vosků, damarová pryskyřice či lněný olej. Po aplikaci horkého vosku se malba upravuje kartáči a kovovými nástroji. Také po jeho ochlazení lze výtvarné dílo dotvořit pomocí nahřátého náčiní. Ke zvýšení jeho teploty se dnes používají horké lampy nebo horkovzdušné pistole.

Enkaustická díla

Enkaustická díla jsou odolné proti vlhkosti a stáří. Enkaustika patří k obtížným technikám, které vyžadují značné malířské zkušenosti. Přesto je velmi oblíbená.

Ručně malované obrazy a dekorativní polštářky vytvářené technikou Enkaustika

Hledejte instinktivně motiv, který se Vám líbí, tím snadněji odhalíte svou osobnost a tím tak i kouzlo, které chcete přenést do Vašeho domova či kanceláře. Nebojte se experimentovat a vybírejte si takové obrazy, které Vás osloví. Vybírejte dle svého instinktu a vkusu.

Polštáře z látek světových návrhářů

Jedná se o kvalitní bavlněné látky krásných vzorů a barev, látky světových návrhářů jako jsou např. Kaffe Fassett, Amy Butler, Dena Fishbein, Brandon Mably a další. V nabídce naleznete polštáře různých rozměrů, nejvíce však rozměr 50 x 50 cm a 35 x 50 cm.

Polštáře jsou šité buď v různých kombinacích ve stylu Patchworku, jednobarevné s aplikací ručně vyrobené květiny, či ušité ze zajímavých vzorů s oboustranným motivem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6584 (magazinesoterika.cz#161)


Diskuze a zkušenosti

Alena | 06.07.2015 23:58
Re: Enkaustika - enkaustické obrázky a dekorační polštářky Dá se udělat polštář, aby tam byl obrázek když dodám svoji vlastní fotografii? Děkuji.

Iveta Veverková | 13.07.2015 11:07
Re: Enkaustika - enkaustické obrázky a dekorační polštářky Dobrý den, bohužel, potisky na polštáře zhotovuji pouze ze své malby.


Přidat komentář