Očistné tělové a ušní svíce ruční výroby

Léčivé a očistné účinky speciálních svící znali již naši předci mnoho let zpátky. Tehdy si však vyráběli účinné prostředky proti bolestem sami s použitím léčivých kůr a včelího vosku.

Každý jistě známe ten pocit, kdy nás něco nehorázně bolí, až je bolest nesnesitelná. Takový stav se dá léčit, mohou pomoci i léky tlumící bolesti, ale s dlouhodobými problémy není radno si zahrávat. Pokud vás bolest sužuje, nemáte ani chuť do života, jste nevrlí a otrávení. Vše vás otravuje a nic vás na druhou stranu nebaví. Je to bohužel smutný fakt, ale podobně, jako bolest vzniká, může i zaniknout, stačí na to mít účinnou metodu léčení, třeba ve znamení ozdravných svící.

Historie vzniku tělové a ušní svíce

Již od dávných věků lidé věděli, že teplo léčí a své kořeny mají tělové i ušní svíce asi někdy v době Keltů, kteří si aplikovali kůru ze stromů stočenou do ruličky s příměsí bylin. Takto zapálené první předchůdce dnešních léčivých svící však nehořely příliš dlouho, tak je čím dál častěji prodlužovali, postupem času přišli na to, že je vhodné ponořit takovou svíci do včelího vosku, aby tak bylo léčivé hoření prodlouženo (tak vlastně vznikly i první svíce vůbec). Díky kombinaci tepla, dlouze působeného a léčivých látek z bylinek a léčivek se vytváří dokonalé léčivé teplo, bez vedlejších účinků. Tělové i ušní svíce se tak dlouhodobě používají jako účinný léčivý přípravek, nejoblíbenější jsou pak ušní svíce, které jsou mnohem známější, než klasické tělové svíce.

V historii hrají roli také noviny

Ještě takový pikantnost co se týče historie léčebných svící – naše babičky a prababičky vytahovaly bolest z uší smotanými novinami. Lze tak jasně a s přehledem označit spojení kornoutovitého tvaru jako velice účinné proti bolestem.

Očistné tělové a ušní svíce ruční výroby

Tělové svíce konického tvaru

Klasické svíce jsou konického tvaru. Ty léčivé obsahují pouze stoprocentní včelí vosk, protizánětlivou kurkumu a plátno. Toto spojení s sebou nese velice účinné léčivé účinky. Tvar svíce je kornoutovitý, díky čemuž má léčivá tělová svíce opravdu silný tah a fungují jak do stran okolo místa, kde se tělová léčivá svíce používá, ale také dost do hloubky. Svíce jsou dlouhé dvacet čtyři centimetrů s průměrem 1,2 cm, v horní části pak 1,7 cm. To zajistí, že hoření konické tělové svíce potrvá zhruba deset až patnáct minut, podle toho, kolik toho z těla hořením svíce vztáhne.

Tělové svíce s vůní

Jak už bylo řečeno, bylinky a různé jiné rostliny se používaly pro léčení již před mnoha a mnoha lety. Proto nebude jistě žádným překvapením, že se používají příměsi a vonné esence do léčivých svící i dnes. Aromaterapie je obecné označené pro léčbu, relax pomocí vůní. Vůně významně ovlivňují smysly a tím i vnímání v těle. Ovlivňují jak náladu, tak bolesti, pocit hladu, nebo naopak nasycení a mnohé další. Léčebné svíce s vůní se tak využívají právě při aromaterapii, kdy je využito esenciálních olejů.

Jaké vůně jsou nejoblíbenější?

Hodně oblíbené jsou svíce s vůní levandule, příjemně uvolňují a tak zbavují tělo i bolestí hlavy, nevolností a křečovitých stavů. To svíce s konopím je určena zejména pro namožené svaly, které dost podstatně uvolňuje, a v této oblasti má velice prospěšné účinky. To svíce s esenciálním olejem hřebíčkovým je dokonalým lékem proti silným bolestem nejen při menstruaci a dalších podobných křečových stavech, ale dost významně pomáhá při bolestech zubů a většinou se doporučuje v případech, pokud je postižený po zubním zákroku.

Rovné tělové svíce

Při užití léčebných svící se většinou používají svíce konického tvaru, nicméně nejsou jediné. Používají se i rovné tělové svíce, které se aplikují v případech, kdy není možné užít ušní svíce a tyto rovné svíce se také využívají při reflexologii na reflexní body. Užití na reflexních bodech je cílenější a citlivé právě pro dané body. Tím pádem je silnější účinek na danou oblast.

Turbo tělové svíce

Pro okamžitou úlevu od bolestí jsou určeny turbo tělové svíce, které se přiloží na bolestivé místo a jejich extrémně rychlý účinek ve spojení s bolestí. Díky tomu se právě tělové turbo svíce používají u náhle vzniklých silných bolestí, které nedají spát, a jsou dost omezující. Rychlý účinek těchto svící je až neuvěřitelný.

Čakrové tělové svíce

Naše těla svíjí neviditelné energetické čakry, které zodpovídají za naše duševní i fyzické zdraví. Záleží na tom, jaká energie v čakrách převládá a to právě daný stav ovlivňuje.** Čakrové svíce**, neboli čakrová sada tělových svící obsahuje barevné tělové svíce. Každá z těchto barev má vlastní působení a vlastní vibrace, které v součinnosti pospolu tak dávají celkově ozdravný ráz celého těla. Čakrové tělové sady svící se používají podle potřeby a hlavně podle návodu. Pokud se užijí správně, nemocnému významně pomohou.

Ušní svíce

Známé jsou ušní svíce, které se mediálně proslavily pro svůj účinek na očistu uší, ale také uvolnění bolestí hlavy, odstranění případné nedoslýchavosti a dalších vlastností. Jak je známo, běžné „uchošťoury“ ušní maz zatáhnou dovnitř ucha, což se pak následně projevuje na bolestivosti, nedoslýchavosti, případně vytvoření zánětů a dalších nepříjemností. Ušní svíce ušní maz nikam nezastrkávají, ale naopak vztahují a tím také čistí uši i jejich okolí. Navíc se při hoření svíce aktivují akupunkturní body a tak léčí i bolavé ucho.

Tělové svíce s Chilli extraktem

Extra novinka, která si získala hned v úvodu svoji pozornost, jsou tělové svíce s Chilli extraktem. Chilli je známo svými povzbuzujícími a hlavně léčivými účinky na zdraví lidského jedince. Sníst takovou feferonku s obsahem kapsaicinu, který vytváří pálivost, je odvaha, ale zas na druhou stranu se tělo zbaví řady potíží a posílí se imunita. Svíce s chilli je tak účinná při různých nachlazení, stimuluje krevní oběh, tlumí revma a také pomáhá při artróze. Dokonce je prý chilli i dokonalé afrodiziakum, takže může znamenat velice žhavou noc, nejen co se pálivosti týče.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6583 (magazinesoterika.cz#160)


Diskuze a zkušenosti

Milišin | 07.07.2015 00:00
Re: Očistné tělové a ušní svíce ruční výroby Kde se to dá koupit? Děkuji


Přidat komentář