Poradna osobního rozvoje Havlíčkův Brod

Trápí Vás nějaké problémy, nebo jste prožili nepříjemné životní situace a nevíte, jak se s nimi vyrovnat, jak se vzpamatovat a jak je vyřešit? Vyzkoušeli jste už různé metody, ale Vy se trápíte dál? Pokud je tomu tak, tak Vám může pomoci terapie Duše.

Opakují se Vám v životě stejné “rány osudu“? Trápíte se a nevíte, jak z toho ven? Máte mnoho starostí a problémů? Anebo jste prožili nepříjemné životní situace, které Vás poznamenaly tak, že nevíte, jak opět načerpat pozitivní energii a jít životem dál? Můžeme Vám doporučit terapeutku paní Petru Culkovou, která Vám pomůže uzdravit Váš život a najít novou cestu, cestu k sobě. Paní Petra Culková se zabývá Terapií Duše, Kineziologii a terapii SRT - Spiritual Response Therapy.

Netrapte se víc, než je nutné. Nečekejte, že se problémy odplaví sami. Čím dřív vezmete život do svých rukou, tím snáze se dají problémy vyřešit. Je potřeba začít od toho, přiznat si, že mám problém. Mít se rád takový jaký jsem  a hledat pro sebe řešení. Svěřte se do odborné péče, kde Vám rádi pomohou nalézt pro Vás vhodné řešení a pomohou najít Vaši cestu - cestu k sobě.

V případě, že se chcete o terapeutce paní Petře Culkové dozvědět více, pokračujte ve čtení následujících řádků. Kde Vám bude odkryto nejen pojetí její práce a zkušeností, ale i její cesta k sobě samé, v podobě rozhovoru, který jsme pro Vás připravily.

Terapie Duše

Terapie Duše je specifický způsob práce s Duší. Je to velmi účinná metoda, díky které se dají efektivně jednou pro vždy odstranit ze života problémy, se kterými se již delší dobu potýkáte, a s nimiž si nevíte rady. Během jediné terapie se může odstranit i více věcí najednou, a to bez nutnosti opakovaného prožívání nepříjemných zážitků. Během terapie se pracuje s Vaším podvědomím a metoda je zcela bezpečná. Terapií Duše se mohou vyřešit problémy jak psychické, tak fyzické. Jedinou podmínkou úspěchu je Vaše odhodlání, začít svůj problém řešit.

Terapeut Duše se řídí svou intuicí a láskou, kterou má v srdci. Je maximálně profesionální, empatický a klient od něj nikdy neodchází s otevřeným tématem. Vždy se během terapie vyřeší to, co klienta trápí a s čím na terapii přišel.

Pro koho je Terapie Duše vhodná?

Terapie Duše je vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti. Ale vždy záleží na konkrétní povaze daného problému. Nejčastěji se pracuje od 12 let dítěte. S mladšími dětmi pracuje terapeut prostřednictvím rodiče.

Pro koho není terapie Duše vhodná

Není vhodná pro těhotné ženy a kojící matky, pro lidi, kteří trpí, pro lidi závislé na drogách nebo pro ty, kteří užívají psychofarmaka.

Osobnost Petra Culková

Pro ucelenou představu o terapeutce paní Petře Culkové, jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě velice osobních a poučných odpovědí na následující otázky.

Můžete nám, alespoň v krátkosti povědět něco o Vaší osobnosti a zájmů, jakým směrem se udáváte?

Jsem člověk, pro kterého je rodina na prvním místě. Vždy jsem se snažila o harmonii v ní a posilování vzájemných vztahů. Myslím, že se mi to dařilo a daří i dnes Máme mezi sebou velmi pěkné vztahy, což je pro mě velmi důležité. Jsem matkou dvou dospělých synů. Od dětství inklinuji k přírodě, miluji zvířata, vždy jsme měli doma nějakého pejska. Se syny když byli menší, jsme spoustu času trávili na nedalekém ranči na koních. Moje zájmy, které se vlastně nemění po celý můj život, jsou kultura-četba knih, divadlo, kino, sport, kterým se snažím udržovat ve fyzické kondici-horské kolo, lyže, přes zimu fitness. A velkou láskou mi je cestování,- poznávání nových kultur, kdy vždy alespoň jednou za rok, odjedeme na několik týdnů do země, kterou bychom rádi poznali a tu po vlastní ose procestujeme (naposled to bylo například Thajsko). Veškerý svůj volný čas věnuji četbě sebevzdělávací literatury, pro svůj osobní rozvoj.

Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se pro seberealizaci v tomto odvětví?

Jak již se zmiňuji na svých webových stránkách, již od dětství mě přitahovaly věci mezi nebem a zemí, hltala jsem příběhy o čarodějnicích, kartářkách, porodních bábách, bylinkářkách...Chtěla jsem zjistit, jak je to vlastně s životem po životě...co nás čeká po smrti...Již v nějakých 15 letech jsem si hrála se svým prvním kyvadlem – s prstýnkem na řetízku. I když jsem vystudovala zdravotnickou školu, vždy jsem spíš než klasické západní medicíně, důvěřovala přírodním metodám. Když jsem měla děti malé, a musela jsem řešit nějaké jejich zdravotní důvody, šáhla jsem vždy raději po homeopatikách nebo po babských radách typu bylinkový čaj na nastydnutí, přikládala tvaroh na zánět mandlí nebo při ucpaném nosu- plínu přes hlavu, bylinky zalité horkou vodou a inhalovat...Když se mi začal bortit svět rozpadem vztahu, rodiny, přemýšlela jsem, jak z toho ven a jak se co nejrychleji postavit na vlastní nohy, protože jsem si uvědomovala, že musím být v pořádku nejen kvůli sobě, ale především kvůli dětem. Kamarádka mi doporučila pomoc formou kineziologické poradny. Tato skvělá metoda mi pomohla v krátké době dát se do pořádku, jak psychicky, ale i emocionálně a energeticky – nabrala jsem chuť a sílu do dalšího života. Nabralo to tak rychlé obrátky, že mě tato alternativní metoda natolik uchvátila, že jsem ji v brzké době sama začala studovat, a do necelých 3.let jsem vystudovala kompletně všech 10stupňů Kineziologie - One Brain.

Mé konečné rozhodnutí, tuto metodu studovat, posvětila ještě jedna osobní zkušenost. Kdy se před mýma očima, stal pro mě prakticky díky této metodě, malý zázrak. Můj mladší syn od raného dětství, trpěl na pylovou alergii. Jak přišlo jaro, a v březnu začaly kvést první kočičky, synovi otekly oči, a ve dne v noci ho pálily. Ze dne na den, vždy vypadal, jak malý Číńánek... Absolvovali jsme několika kolové vyšetření na alergologii, kde nám po testech diagnostikovali pylovou alergii. Vyrobili vakcínu "na míru" s tím, že je nutné ji celoročně užívat, aby se pak na jaře, příznaky utlumily. Ale předem nás varovali, ať se připravíme na to, že alergie je na celý život...

S tím jsem se ovšem já, nehodlala smířit. Objednala syna do kineziologické poradny, tam prošel jediným odblokem na alergii, a během dvou hodinové cesty, než jsme se vrátili domů, mu alergie takřka zmizela. Splaskly otoky a zmizelo pálení očí. Kdybych to neviděla na vlastní oči, nevěřila bych...Vakcíny jsme ještě měli několik týdnů doma ( co kdyby se to vrátilo...), ale již jsme je nikdy nepotřebovali. Po téhle zkušenosti, jsem již neváhala a na studium kineziologie se přihlásila. A tohoto rozhodnutí, jsem nikdy nelitovala.

Poznala jste nějakého učitele, který byl Vaším průvodcem?

Poznala jsem několik učitelů, kteří mi pomohli při studiu, vedli mě k co nejlepším výsledkům, ale nikdo z nich nebyl takovým mým "guru", kterého bych pojala za svého průvodce a zůstal mým vzorem i v dalším životě. Vždy jsem je vnímala tak, že mi předali maximum svých znalostí a dovedností a dál už to bylo na mě, abych na sobě pracovala sama...

Nikdy jsem si nic dopředu neplánovala, a nevybírala, jaké ještě další alternativní metody musím, anebo bych ráda studovala. Naučila jsem se, abych zcela zůstala otevřená tomu, že co se má stát stane se, a věřila, že pokud se mám něčemu novému naučit, tak mi to ve správný čas do života přijde…

A tak se taky vždy stalo.

Stalo se ve Vašem životě něco, co Vás utvrdilo v pokračování a dalším rozvíjení?

Nikdy jsem nepochybovala o tom, že jdu správnou cestou. Kineziologie je skvělá metoda, alternativní terapie. Pracuji s ní již více jak 10 let. Ale s přibývající praxí a zkušenostmi, a s rozličnými problémy, se kterými za mnou klienti přicházeli, jsem si čím dál víc uvědomovala, že i tato metoda, má své limity. Jakýkoliv problém může mít příčinu v několika různých úrovních. Alternativní metody, kterými se zabývám, fungují celostně-což je základ podle mého všeho! - Vše, co se projeví na fyzickém těle, není jen problémem fyzickým, ale je to vlastně až následný projev příčiny. Zablokované energie na emocionální úrovni, anebo duchovní. Tato příčina se může projevit nejprve problémem na psychice, anebo poté až na fyzickém těle.

Alternativní metody neřeší důsledek-čili zdravotní problém, ale jeho příčinu. Naleznou ji, vyčistí, a tím, vlastně spustí, nastartují, sebe uzdravující schopnost našeho těla. A tak se i poté vyléčí, samotný důsledek, - problém na psychické nebo fyzickém úrovni, který jsme vlastně chtěli původně řešit. Někdy příčina může vzniknout v současném životě, v našem dětství, dospívání. Emocionálním traumatem se zablokuje energie, která nám může způsobovat problémy po celý život. Druhá úroveň možných příčin je genetická, kdy nám mohou některé vzorce chování, chybná přesvědčení, předat naši rodiče. A třetí úroveň možných příčin, si přineseme do svého současného života se svojí duší, s negativními programy z minulých životů.

Kineziologie je skvělá metoda na čištění příčin současného života a toho, co převezmeme od svých rodičů. Ale na úrovni duše a minulých životů je bohužel krátká, tam až nedosáhne. Tak že jsem hledala, a doufala, že mi do cesty Vesmír přivede další, novou metodu – terapii, která dokáže pracovat s úrovní Duše a pročistí člověka až do hloubky našich minulých životů. A já tak dokáži svým klientům nabídnout komplexní, ucelenou pomoc, která obsáhne všechny tři úrovně, ve kterých se mohou nacházet příčiny jejich problémů, které přišli ke mně do poradny pro sebe vyřešit.

Rozšiřujete své vědomosti a zájmy o další odvětví?

Což se i stalo, a mně jednoho dne na konci roku 2014, na sociální síti zaujal článek od Blanky Chakoshpour, kterou jsem znala jen podle jejího hlasu z meditací na internetu. Článek o její unikátní terapii - Terapii Duše.

A já v tu chvíli věděla, že jsem doma, a že je tato terapie, přesně to pravé, na co jsem dlouho čekala...Hned jsem si vyhledala Blanky webové stránky pro více informací, a také se přihlásila na její seminář. Poté v krátké době, následovala i přihláška, na její lektorský kurz pro terapeuty. Od letošního roku 2015 využívám plně Terapii Duše pro pomoc svým klientům ve své poradně. Popisovat Terapii Duše zde nebudu, vše je dostatečně popsáno na mých webových stránkách.

Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku? Jaké příběhy klientů Vaše práce časem přinesla?

*Mými prvními klienty byla samozřejmě moje rodina a kamarádky. Všichni v mém okolí viděli, jak já sama jsem se po životních kotrmelcích, dala rychle do pořádku. K tomu jsem si samozřejmě nenechala pro sebe, malý zázrak s alergií mého syna. Tak že o své první klienty, jsem velmi brzy neměla nouzi. Rychle jsem si rodinu naučila tak, že mi dnes jen moji synové po tel .zavolají - "mami začalo mi škrábat v krku, prosím tě podívej sena mě, ať se mi to nerozběhne v angínu"- a já je na dálku vyčistím, odblokuju příčinu a jim samovolně odezní i následky, bez větších zdravotních problémů. *

Roky neznáme řešení našich “bolísek“, přes klasickou medicínu. Farmaceutické léky u nás doma v žádném případě nenajdete. Maximálně nějakou náplast na puchýře... Když byli mí synové ještě menší, školou povinní, tak nás jejich dětská lékařka musela každé 2 roky nahánět na povinnou lékařskou prohlídku a vždy si neopomněla s úsměvem “rejpnout“, že nebýt preventivních prohlídek, tak nás snad ani nezná ....

V mých začátcích mě velmi ovlivnil i příběh jednoho mého klienta-20 letý mladý muž, který když přišel poprvé za mnou, tak měl za sebou několikaleté trápení a “běhání po doktorech“ s chronickým zánětem tenkého střeva tzv. Crohnovou nemocí. V podstatě se přišel jen nesměle poptat, zda by se i s tím to, dle lékařů nevyléčitelným zdravotním problémem, nedalo něco dělat. Že ví, že vyléčit to asi nejde, ale kdyby se mohl alespoň trochu jeho stav zlepšit, byl by moc rád a opravdu velmi vděčný. Klient v té době studoval vysokou školu, a při opakovaných atakách choroby, musel být již několikrát hospitalizovaný v nemocnici, což mu velmi při studiu komplikovalo život. K tomu přísnou dietu a navrch každodenní hrst léků. Nic jsem mu neslibovala, ale dala jsem mu naději, že vše má řešení a nikdy neříkej nikdy... A pokud má chuť a trpělivost, pro sebe něco udělat, tak se o to spolu pokusíme. Nebudu to protahovat, ale po několika, řekla bych tak 3-4 terapiích, klient mohl přestat držet dietu, poté i užívat léky a jeho zdravotní stav, se postupně úplně znormalizoval a jeho nemoc zcela vymizela. Klient ještě skoro 3/4 roku docházel ke svým lékařům na kontroly, bál se jim přiznat, že podstoupil alternativní terapii. Poctivě si nechával vypisovat recepty na své léky, které si už nikdy v lékárně nevybral…Lékaři ho po celou dobu chválili, jak se mu jeho stav stabilizoval, zklidnil, a že to je především jeho zásluha, jak poctivě dodržuje všechna dietní opatření a bere vzorně léky. U této choroby nedokáží lékaři stále i v dnešní době, určit přesnou příčinu vzniku. Mně se při terapii potvrdilo, že za vznikem Crohnovy nemoci je psychosomatická příčina. U klienta jsme našli příčinu v traumatech v jeho dětství, v rodinném prostředí. Vše vyčistili, na psychické rovině napravili, co bylo potřeba a důsledek, čili projevená nemoc na fyzickém těle, samovolně odezněla. V mých začátcích byl tento příběh opravdu velikým impulsem pro mou další cestu s alternativní medicínou.

**Kam směřujete, co dalšího očekáváte?*

Naše terapeutická práce-pomoc druhým lidem ke šťastnějšímu a kvalitnějšímu životu, je nikdy nekončící cesta. Cesta práce na sobě, práce, se svým vlastním osobním rozvojem.

Pokud já chci být prospěšná svým klientům a vždy 100% připravená a plně schopná pomoci jim s jejich vlastními problémy, musím být vždy o krok před nimi! Pokud mám být schopná řešit jejich témata, vzorce chování, chybná přesvědčení, musím je mít i já sama v pořádku. Je to o každodenní práci na sobě, čištění energie, odblokování dalších a dalších vrstev svých vlastních negativních programů, které jsem si spolu se svou duší přinesla z minulých životů, převzala od svých rodičů a nasbírala ve formě dětských "bolísek" během svého dětství a dospívání. Pravidelně se účastním sebevzdělávacích seminářů, rodinných konstelací, které si vybírám intuitivně podle vypsaných témat a podle načasování, kdy vím, že musím u sebe opět něco nového zpracovat.

Poradna osobního rozvoje Havlíčkův Brod

Pokud chcete i Vy, se zbavit problémů jednou provždy a žít opět šťastný a spokojený život, pak vyhledejte pomoc u terapeutky paní Petry Culkové.Buď telefonicky:606 728 692 nebo emailem:p.culkova@gmail.com. Více se však dozvíte na jejích webových stránkách: www.cestaksobe-hb.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6586 (magazinesoterika.cz#167)


Přidat komentář