Úplněk a vliv na zdraví

To, že úplněk má vliv na naše zdraví, je dnes již vědecky potvrzeno. Stále však existuje mnoho oblastí, které podléhají vlivu měsíce a nejsou dostatečně známy a prokázány. Patří sem i působení Luny na naše celkové zdraví a chování.

Vliv Úplňku na chování a zdraví člověka se liší u každého jedince. Snad záleží i na tom, zda je nám měsíční svit blízký a milý, anebo zda na nás působí spíše strašidelně. Někdo totiž Úplněk vidí jako krásné období, rád ho vyhlíží, fotí a celkově se cítí velmi příjemně. Jiný má v době Úplňku špatnou náladu, je zcela rozhozený, nervózní, bolí ho hlava a nemůže spát. Dlouho se předpokládalo, že oba příklady jsou jen spojitosti vzniklé na základě lidské psychiky a představivosti. Dnes je však již i vědecky potvrzeno, že Úplněk měsíce má na lidské zdraví a psychiku velký vliv. Dokonce až takový, že se vyplatí žít podle fází měsíce.

Energie a fáze Měsíce

Četná pozorování prokázala, že vliv Měsíce jako takového se projevuje ve všech sférách života. Již naši předkové věděli, že Měsíc má vliv na příliv i odliv, na změny počasí, na náladu, spánek, porody, na kosmetické úpravy, na zahradní práce, operace, léčení, sběr bylin a mnoho dalšího. Mnoho lidí se i dnes proto řídí lunárním kalendářem, který je bezpečně provází životem.

Fáze Měsíce

Každý, kdo chce vyzkoušet působení Měsíce, si to může jednoduše vyzkoušet. Brzy zjistí, že v jednotlivých fázích Měsíce se bude cítit jinak. Je však nutné, znát alespoň základní informace o jednotlivých fázích. Tyto fáze jsou vyznačeny i v obyčejných kalendářích. Mnohem více se dozvíte v kalendářích lunárních a pak samozřejmě v literatuře a dnes také na internetu.

Novoluní

Jde o první fázi Měsíce, který se dostává před Slunce. V kalendářích je tato fáze značena jako černý kotouč. V této době obě tělesa vycházejí i zapadají současně, proto měsíc na obloze nenajdete. V této fázi měsíc ovlivňuje nejméně. Na člověka, rostliny i zvířata působí krátkými zvláštními impulzy. Zásluhou toho má člověk velkou schopnost zbavovat své tělo toxinů a jedů pomocí pocení. Je to období, kdy jsou vhodné detoxikační kůry, doba pro držení půstu a celkové očisty těla i duše.

Dorůstající Měsíc

Po skončení novoluní začíná Měsíc dorůstat. Nejprve jako úzký srpeček, který se postupně zvětšuje, až do písmene D. Což se nazývá První čtvrť Měsíce. Později se písmeno D zakulatí až k Úplňku. Toto období je Druhou čtvrtí Měsíce. Po celé dorůstání Měsíce je vhodné se postít a dodávat tělu vše, co potřebuje, co ho staví a posiluje. Ovšem v tomto období je třeba dát si pozor na tloustnutí. Doporučuje se stříhání vlasů, depilace, výživné masky na vlasy.

Úplněk

V této době je Měsíc na polovině cesty kolem Země, a na opačné straně, než je od ní Slunce. Strana Měsíce přivrácená ke Slunci je na nebi vidět jako jasné kolo. V kalendáři je toto období značeno bíle vyplněným kolem. Samotný Úplněk trvá jen něco málo hodin. Na obloze je vidět asi po tři dny. Jde o období, kdy je dobré se najíst, a podle pranostik si něco přát. Pro splnění si toužebných přání je nutné přát si přesně v několika málo hodinách plného Úplňku.

Ubývající Měsíc

Čtvrtá fáze měsíce se opět dělí na dvě období. Třetí a čtvrtou čtvrtinu. Měsíc ubývá opět do tvaru písmene C. Stejné označení nese i v kalendáři. V této době je možné si všeho dopřát. Tělo se dobře čistí, je vhodná doba pro návštěvu zubaře, kožního lékaře, vykonávání operací, domácích prací, pro setí.

Úplněk a vliv na psychiku

Ačkoli Měsíc jako takový** působí na lidské zdraví** stále, tak v Úplňku je jeho síla největší. Snad proto se doporučuje právě v Úplňku navazovat nové vztahy, vyznávat lásku, žádat o odpuštění, ale i o ruku. Tyto romantické stavy jsou krásné a dodávají člověku optimismus i dobrou náladu. Ale v Úplňku nejde jen o stavy krásné. Pro mnoho lidí je Úplněk obdobím nespavosti, zlých snů a úzkosti. V Úplňku se mohou lidé chovat nerozumně až zmatečně. Mohou být neklidní, nesoustředění, problémy se zdají větší a rozsáhlejší. Často není vidět únik z nepříjemných stavů a situací. Velmi často se právě ve večerních hodinách a v noci objevují pocity opuštěnosti a nespravedlivých pocitů vzniklých ústrky z minulosti. Objevují se i potlačovaná přání, touhy, představy, která jsou zasunuta někde vzadu a čekají na správný okamžik a dostatek odvahy. Problémy se smutky strachy a s psychikou se v období Úplňku projevují nejen u lidí, ale i u zvířat. Nejčastěji je to vidět u psů.

Vztahy v Úplňku

Problémy s psychikou v Úplňku se promítají i do vztahů. Dokonce i do těch dlouhodobě pevných. Partneři jsou často popudliví, hádaví, nespokojení. Přesto v této době je lépe nic z toho neřešit. Již za tři dny bude vše jinak. U vztahů je však vše tak nějak zvláštní. Úplněk sice přeje romantice, ale ne náhodným setkáním. Tato setkání mohou na první pohled vypadat ideálně, ale již ráno je vše jinak. Proto se nedoporučuje podlehnout náhlým vzplanutím, ale raději si dát na čas. Tedy pokud nemáte v oblibě vztahy na jednu noc. V tomto případě si užijete vrchovatě.

Úplněk a vliv na tělo

Mnoho lidí již před začátkem Úplňku pociťuje tělesnou únavu. Mohou mít problémy se zažíváním, psychosomatické obtíže, problémy s hromaděním vody v těle a cítit se tak oteklí. V této době tělo přibývá na váze, vyplatí se tedy jíst jen velmi lehce. Naopak tělo snese větší fyzickou zátěž než jindy. V tento den je dobré zařadit cvičení jako power jógu, pilates nebo strečink. Je vhodná relaxační koupel s aromatickými oleji, výživné zábaly na tělo i vlasy i pleťové výživné masky.

Úplněk a vliv na zdraví

V období Úplňku se většina nemocí zhoršuje. Veškeré rány se špatně hojí, dlouho krvácí, a hnisání neustává. Přibývá i mozkových příhod a srdečních infarktů. Stejně tak přibývá lidí s různými kolikami, náhlými záchvaty a podrážděním různých orgánů. Úplněk není vhodnou dobou pro provádění jakýchkoli operací.

Úplněk a děti

Je zajímavé, že v období Úplňku se rodí nejvíce dětí. I děti jsou plačtivější a nervóznější. Úplněk je však vhodná doba se skončením kojení. V této době odstavené dítě vše zvládá daleko lépe.

Úplněk a léčba bylinkami

Traduje se, že v Úplňku mají všechny byliny léčivou moc. Jsou-li sbírané v noci a nejsou-li vystaveny slunečnímu svitu, pak je jejich síla větší a uzdravení díky nim rychlejší.

Úplněk

Je opředený fakty i pověrami. Přesto, síla a víra tvá dokáže mnohé. A tak i to, že právě o Úplňku vyslovíte své přání, vám může pomoci k lepšímu zdraví, lásce, nebo práci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6572 (magazinesoterika.cz#97)


Přidat komentář