Feng shui bydlení

Budete se stěhovat a proto Vás čeká zařizování nového bydlení? Anebo cítíte, že potřebujete změnu ve stylu Vašeho současného domova? Pokud hledáte návod, jak si vytvořit harmonické bydlení, pomůže Vám učení Feng shui.

Feng shui (někdy se píše počeštěle „feng šuej“) je staré, avšak stále živé a vážené čínské učení, jenž se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru – tím může být nejen** bydlení** ale také zahrada okolo domu, pracoviště nebo i celé město.** Feng shui** se pokouší nastolit harmonii v prostoru a tím umožnit nerušené plynutí životní energie, neboli energie čchi. Feng shui pracuje s pěti prvky, kterými jsou voda, země, dřevo, oheň a kov, dále pak s polaritou jinu a jangu. Harmonii mezi pěti prvky a rovnováhu mezi jinem a jangem se Feng shui snaží nastolit prostřednictvím barev, tvarů, materiálů, vůní, zvuku, apod. Původní Feng shui využívá také tradiční čínskou astrologii.

Jak vnímáte vchod do Vašeho domu?

Když se vracíte domů, jako první Vás přivítá vchod Vašeho domu. Jak na Vás působí Váš vlastní vchod? Je čistý a přívětivě působící nebo spíše naopak? Je dobře vidět již od cesty, nebo je zarostlý stromy či keři? Jaký chodník k němu vede? Krásný a udržovaný nebo popraskaný, rozbitý a zarostlý plevelem? Feng shui učí, že samotný vchod do domu patří k jedněm z nejdůležitějších věcí, neboť dokáže vyvolat příjemné či naopak nepříjemné vjemy ještě před samotným vstupem do domu.

Vchod do domu či bytu vypoví o jeho obyvatelích nejvíce

Podle učení Feng shui by měl být vchod do domu dobře viditelný od cesty a již na pohled jakoby vybízející ke vstupu. Chodník k němu vedoucí je nutné udržovat čistý a v dobrém stavu. Doporučuje se chodník mírně klikatý, nikoliv rovný jako pravítko. Rovněž dveře udržujte stále čisté, bez oprýskané barvy nebo jiných poškození s dokonale funkční klikou. Důležité je také viditelné označení majitelů nebo obyvatel příbytku na dveřích, zvonku nebo na schránce – i ty samozřejmě udržujte čisté a funkční. Po obou bocích vchodových dveří můžete umístit „dva strážce“, kterými mohou být dva stejné keře, dva stejné větší květináče nebo dvě stejné sochy apod. Bude li hlavní vchod v perfektním stavu, čistý a udržovaný, bude to nejen dobře působit na Vás a Vaše návštěvy, ale zároveň k vám do domu bude nerušeně proudit energie čchi.

Když vejdete do příbytku, co vidíte jako první?

Když otevřete dveře do domu nebo bytu, první věc, kterou uvidíte by nikdy nemělo být zrcadlo ale ani holá zeď (na tu můžete umístit obraz nebo věšák), dveře do koupelny nebo na WC a ani schody. V rodinných domcích jsou sice schody ve vstupní hale běžné, ale neměly by být tím, co upoutá pozornost jako první a ani v přímé linii s vchodem. V předsíni by neměly chybět věšák a uzavřený botník, aby se boty nepovalovaly všude kolem.

Čistý a udržovaný dům a byt

V podstatě totéž platí o celém domě nebo bytě – čistota, pořádek, nikde nenechávat nic povalovat. To ale platí i o místech, která nejsou vidět, protože i skrytý nepořádek brání** proudění energie**. Proto udržujte bez zbytečností a bez nepořádku také skříně, zásuvky a jiné úložné prostory, dále sklep a půdu, komoru, kůlnu aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6591 (magazinesoterika.cz#62)


Přidat komentář