Hyperbarická komora Praha

Hyperbarická komora je formou léčení, která je zcela bez nepříznivých účinků a naopak pomáhá snad úplně na všechny problémy. Ať jsou to akutní choroby, nebo ty chronické.

Hyperbarická komora se také jinak nazývá komorou nekompresivní, což je rozměrná tlaková nádoba, jíž jde zavřít a uvnitř vytvořit přetlak hned několika atmosfér. Využívá se nejen k přípravě lidí na působení vysokého atmosférického tlaku, jako jsou potápěči, námořníci, letci aj, ale také pro dospělé osoby a děti pro léčbu mnoha nepříjemných a častých chorob.

Typy hyperbarických komor

Podle účelu se také jednotlivé hyperbarické komory rozdělují na ty, určené potápěčům, letcům a dalším pracovníkům, jež se vystavují nadměrnému tlaku či podtlaku. Dalším typem hyperbarické komory jsou ty, jež se používají k experimentům a pro lékařské výzkumy a vůbec nejrozšířenější jsou hyperbarické komory určené pro účely léčebné.

Komory hyperbarické léčebné

Nejvíce rozšířené jsou právě hyperbarické komory pro účely léčebné a důvod je jasný – účinky prokazatelné a léčí mnoho chorob i nemocí, případně se doporučují jako vhodná a doprovodná léčba i k vážným chorobám. Vzhledem k tomu, že se příznivý účinek prokázal, projevilo o tento způsob léčby řada nemocných, ale i samotných center, jež se léčbou různých chorob zabývají.

Jak taková komora vypadá?

Název zní sice až možná velice odborně, také poněkud záhadně a jistě i strašidelně. Napovídá, že bude dotyčný vystaven něčemu extrémnímu a tudíž možná i nebezpečnému. Jenže tak obávané to rozhodně není. Hyperbarickou komoru si lze představit jako velkou kyslíkovou bombu (což jistě trochu obavy o vlastní zdraví a účinnost vzbudí pochybnosti), z pevné oceli. Jde zkrátka o běžnou kyslíkovou bombu v extrémních rozměrech a to tak širokosáhlých, aby se dovnitř vešel minimálně jeden dospělý člověk a poddával se tak silnému podtlaku, jež má v tomto ohledu řadu příznivých účinků.

Velké hyperbarické komory pro mnoho lidí.

Jsou také komory určené pro několik pacientů najednou. To jsou velké „kyslíkové bomby“, ve kterých jsou jednotlivá sedadla vedle sebe v řadě a naproti sobě. Pacienti se pohodlně usadí do křesel a poté vdechují zdravý prospěšný vzduch a nechají na sebe působit podtlak takovým způsobem, aby jim léčil jejich nemoci a choroby.

Jak probíhá léčebná kúra v hyperbarické komoře?

Co na sebe?

Jako pacient, kterému byla dle vlastní diagnózy, či podobných příčin, doporučena léčba v hyperbarické komoře, se nemusíte obávat žádných zvláštních pokynů, ani podivností, které Vás mohou potkat. Ideální je se připravit, respektive se obléci pohodlně tak, aby Vás nic neškrtilo, nesvědilo, a netáhlo. Musíte se cítit naprosto v pořádku, v pohodě. Některá centra Vás nechají pro jistotu svléci do prádla a nabídnou Vám vlastní, zdravotnické oblečení, jež je pro pobyt v komoře ideální.

Klienti, jež se na tuto kúru ať už z doporučení, nebo vlastního přesvědčení vydají, dýchají uvnitř komory stoprocentně čistý kyslík, pod tlakem, kde je udržován tento kyslík na předem daných a přesných hodnotách. K udržování přesných hodnot se používá kompresor a pak také moderní technologie spolu s přístroji.

Jak taková technologie funguje?

Kyslík, který běžně dýcháme, se dostává do krve a váže na červené krvinky. Tedy jen velmi malé procento z toho kyslíku, který vdechneme se takto do krve, a k červeným krvinkám dostane. Obecně platí, že čím více kyslíku v krvi je, tím lépe se dostane krev a s tím i spojené živiny a vše potřebné pro běžné fungování lidského jedince do všech orgánů v těle.

Kyslík potřebujeme všichni

Naopak čím méně se takového kyslíku k orgánům dostává, tím dochází k ochabení, útlumu činnosti a tím i řadě chorob, zejména pak těch chronických. Právě z těchto důvodů onemocní ročně mnoho lidí cukrovkou, ischemickou chorobou dolních končetin, nebo veškerých zánětlivých nemocí.

Akutní poranění

Značných výsledků dosáhla léčba v hyperbarické komoře také v oblasti akutních poranění. Ať jde o masivní popáleniny, otevřené rány, či omrzliny či jiná běžná zranění, vždy dostatek kyslíku rozproudí rychlejší léčbu a tak hojení je nejen intenzivnější, probíhá snadněji a každopádně i rychleji. Tím se zamezí zbytečným průtahům a léčbě a případným zánětlivým stavům.

Jak pomáhá léčba v hyperbarické komoře na hojení ran?

Zdá se to až neuvěřitelné, ale zvýšený obsah kyslíku podporuje účinnost bílých krvinek. Tudíž jsou silnější proti infekci a boj s ní zvládnou rychleji i lépe. Pokud berete antibiotika, kúra hyperbarická podporuje jejich účinek a tak zesílí působení. Mnoho bakterií milují prostředí s nízkým obsahem kyslíku, což je pro ně perfektní půda pro množení se a růst, takže rozšiřují nemoc a zánětlivé procesy. Naopak nadměrný přísun kyslíku jim tuto radost z růstu snadno zkazí.

Dalším velkým plusem, který dostatečný kyslík způsobuje, je stahování cév tak, aby byl zajištěn zdravý průtok a také důležitý úkon – redukce otoku. Mizící otok znamená úlevu od bolesti, ale také rychlejšímu hojení rány.

Co všechno dále procedura v hyperbarické komoře umí?

Redukce bílých krvinek je způsobena příznivým vlivem na boj proti zánětlivým procesům. Méně bílých krvinek znamená zdravé léčení, protože tam, kde nejsou leukocyty, tam také nedochází k problému a vzniku zánětů.

Lepší pleť a čisté tělo

Tím, že je přítomno ohromné množství kyslíku, je zaručen pohyb v cévách a tak** dostatečné prokrvení** i těch nejzašlejších míst na těle. Celé tělo se dostatečně vyživuje, zlepšuje se nejen pleť a kůže, ale i celkový stav lidského těla.

Snížení tělesné váhy a redukce tuků

Tělo se snadněji detoxikuje, zbavuje se jedovatých látek, které pouze způsobují nemoci, zánětlivé procesy, ale i únavu, bolesti aj. Navíc pravidelný pobyt v hyperbarické komoře podporuje zrychlení metabolismu s tím také mnohem** snadnější spalování tuků.** Nejde sice o extra rychlou dietu, za to účinný proces, jak se bez potíží i zbytečného omezování zbavit nadbytečných kil trvale.

Imunita posílena

Hodně důležité je to, že kyslíková kúra v hyperbarické komoře stimuluje imunitní systém a tak je tělo mnohem odolnější proti vnějším nepříznivým vlivům. Navíc se také posilují samotné buňky a navenek se to projeví tak, že se výrazně sníží riziko výskytu karcinomu, tady velice vážného onemocnění, zvaného rakovina.

Kdy se procedura v hyperbarické komoře doporučuje

Nejen akutní choroby, ale i chronické nemoci. Velmi příznivých výsledků bylo dosaženo u osob, trpících na astma, sennou rýmu, anebo různé formy alergií. Lékaři ji doporučují také při pooperačních stavech, kdy je nutno podpořit hojení a zamezit vznik zánětů. Kladných výsledků se také dosáhlo při léčbě revmatu nebo nebezpečné nemoci osteoporózy. Kyslík vdechovaný v hyperbarické komoře také podporuje léčbu a zamezuje rozvoj takových chorob, jako je rakovina, AIDS, mozková mrtvice, lupus či autismus. Ale i na mnohé jiné choroby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6595 (magazinesoterika.cz#86)


Diskuze a zkušenosti

Oxylife kyslikova hyperbaricka | 31.08.2015 13:03
Hyperbarická komora Praha Pořiďte si svou kyslíkovou barokomoru! http://oxylife.cz/produkt-74-hyperbaricka-komora-oxylife-ii Jedná se o moderní metodu dokysličení, která se díky společnosti Oxylife stala opět dostupnější pro širokou veřejnost. Z nemocnic jistě všichni známe, že hyperbarická komora je něco nebezpečně velkého. S touto novinkou, se ale dostáváme do situace kdy se mění pohled na tuto procedúru. Oxylife přináší na trh nový druh malé přenosné barokomory, která splňuje základní pravidla pro oxygenoterapii. Barokomoru tak nyní můžete mít i Vy ve své domácnosti nebo v ordinaci lékaře či ve SPA salonu. Pro zvýšení efektu s barokomorové terapie doporučujeme použít v kombinaci s kyslíkovým přístrojem. Zvýšený efekt již dosáhnete pomocí inhalace kyslíku během pobytu v barokomoře. Výhody procedury v hyperbarické komoře: Snižuje počet bílých krvinek Zvyšuje oběh, kyslík a výživné látky se dostávají do celého těla Spálíte 400-600 kalorií Snižuje faktor nádorové nekrózy až 500krát Čistí tělo od nahromaděných toxinů, jako jsou pe


Přidat komentář