Meditace a relaxace u moře

Učíte se meditovat? Hledáte místo, které umožňuje svou výjimečností pro meditaci a relaxaci jako stvořené a umožňuje se tak ponořit do obzvláště hluboké meditace? Pak vyzkoušejte meditaci u moře, ideálně u Mrtvého moře.

Již dávno je známo, že pobyt u moře má blahodárné účinky na tělo i mysl. Teplá slaná voda a čerstvý osvěžující vzduch, jaký ve vnitrozemí nikdy nezažijete, to je moře. A když se k tomu ještě připojí sluníčko, relaxace, klid a pohoda, je u moře prostě báječně.

Jaké účinky má moře na zdraví člověka?

Zdravotní účinky moře si pochvalují především osoby s akné, lupenkou, mastnější pletí či jinými kožními problémy anebo s astmatem. Vzduch u jižních moří je suchý a horký, takže vysušuje – mastná pleť se stává normální a akné, lupenka či ekzémy se rychle léčí nebo zcela mizí. Totéž platí pro osoby s dýchacími problémy – ty jsou většinou způsobeny nadměrným množstvím hlenu v plicích. Horký suchý vzduch pomáhá hlen vysušovat a lidem se díky tomu u moře dýchá značně lépe, k čemuž přispívá i vysoká čistota vzduchu. Horko a sucho Středozemí si pochvalují také mnohé osoby, jež trpí nemocemi a bolestmi kloubů.

Zároveň přináší pobyt u moře možnost poznávat a ochutnávat tamní kuchyni, jež je obvykle charakterizována množstvím ryb a mořských plodů, dále zeleniny a ovoce, nebo též sýry, olivovým olejem aj.

Meditace u Mrtvého moře

Mrtvé moře je mezi ostatními moři naprosto jedinečné. Všechny výhody a léčebné účinky Středozemí jsou zde ještě zesíleny.

Mrtvé moře leží na hranici Izraele a Jordánska. Kdysi bylo součástí Středozemí, ale vlivem pohybu tektonických desek jej od moře oddělila pevnina a původní mořská zátoka je dnes vlastně slaným jezerem.

Protože Mrtvé moře leží v oblasti, kde jsou velmi vysoké teploty a téměř zde neprší, výpar vody je vyšší, než kolik ji do moře přitéká řekou Jordán i kolik do moře naprší dohromady. Přítok vody navíc ještě snižuje odčerpávání vody z řeky na zavlažování. To způsobuje, že hladina Mrtvého moře neustále a poměrně rychle klesá, dokonce až rychlostí 1 metr ročně. Nyní se hladina Mrtvého moře nachází přibližně 420 metrů pod hladinou světových moří!

Vlivem toho se naopak stále zvyšuje koncentrace soli v Mrtvém moři, která je až desetkrát vyšší než v ostatních mořích. Důsledkem je, že v Mrtvém moři nedokáží trvale žít žádní živočichové a proto název Mrtvé moře. Přibližně jedna třetiny tekutiny v Mrtvém moři je vlastně rozpuštěná sůl. Voda v Mrtvém moři je velmi hustá a díky tomu lze ležet na hladině, aniž bychom se potopili. Výhod Mrtvého moře si tak mohou zcela bez obav užívat i neplavci.

Jedinečné klima, vysoká koncentrace kyslíku způsobená nízkou výškou (přes 400 metrů pod hladinou světových moří) a zároveň jedinečná voda plná minerálních solí, která Vám nedovolí potopit se, je výborným prostředkem pro meditaci. Když ležíte na hladině Mrtvého moře a zavřete oči, máte pocit, jakoby jste se doslova vznášeli. Díky tomu je meditace v Mrtvém moři nepopsatelným zážitkem a může Vám pomoci dostat se do skutečně hlubokého stavu.

Kdy není pobyt u moře vhodný?

I přes všechny výhody není moře a jeho pláže ideálním místem pobytu pro každého. Zvláště pro osoby s citlivější a světlou pletí může pobyt u moře znamenat velmi snadné a nebezpečné spálení kůže, které nejenže bolí, ale může na kůži zanechávat trvalé následky v podobě pigmentových skvrn, nebo ještě hůře spustit třeba až po letech rakovinu kůže. Osoby s citlivou pletí by se proto měly teplým jižním mořím vyhýbat. Totéž platí pro malé děti, které se spálí snáze než dospělí.

Stejně tak pro Vás nebude** moře** to pravé ořechové v případě, kdy Vám nedělá dobře horké počasí, nebo když máte slabé srdce.

Neznamená to ale, že si v těchto případech moře užívat nemůžete. Raději si ale vyberte pro pobyt u moře období, kdy nejsou taková vedra a slunce tak nepálí, tedy ideálně pobyt mimo hlavní sezónu. V té době je na jihu pořád dostatečně teplo a navíc díky pobytu ve vedlejší sezóně ušetříte.

Další možností je zvolit pobyt u některého z moří položeného severněji – pláže Polska nebo Německa jsou od ČR v podobné vzdálenosti jako Středozemí. Je tam také moc krásně a nebude Vás tolik ohrožovat pálící slunce nebo silná vedra.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6594 (magazinesoterika.cz#78)


Přidat komentář