Věštění budoucnosti z magické koule

Co nás čeká? Na co se máme připravit? Na tyto otázky hledali lidé odpovědi odjakživa. Způsobů věštění je mnoho. Mezi ty nejznámější patří věštění z magické koule – zpravidla se k její výrobě využívá minerál křišťál.

Křišťál je jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších minerálů vůbec. Má se za to, že dokáže čistit vzduch a šířit okolo sebe pozitivní energetické vibrace a to nejen do prostoru, ale i do nás samotných. Zatímco jiné minerály a drahokamy se většinou doporučují pro konkrétní osoby dle různých typologií, křišťál je minerálem univerzálním, který přináší pozitivní vibrace každému.

Křišťál a věštění

Křišťály se nacházejí v podzemí nebo v jeskyních po celém světě ve formě přírodních krystalů. Jedná se o bezbarvou odrůdu křemene. Krystaly křišťálu vznikají vykrystalizováním z magmatu. Krystaly se vyskytují v nepravidelných útvarech nejčastěji v šesterečné soustavě, takže pokud v nabídce narazíte na dokonale pravidelný krystal křišťálu, byl do tohoto tvaru téměř určitě vybroušen. Pokud jsou krystaly spojeny do celku, pak se takový útvar nazývá** drúza**.

Broušení se týká samozřejmě i křišťálových koulí. Ty také nevznikají samy od sebe, ale jsou do tvaru koule vybroušené z původního krystalu.

Křišťál i další minerály byly odjakživa lidmi vyhledávány a vysoce ceněny pro svou jedinečnost – využívaly se jako ozdoby, jako platidlo a některé tvrdé minerály třeba i jako pracovní nástroj, případně též jako hroty zbraní apod.

Speciálním využitím, které dokázaly odhalit jen některé kultury anebo vnímavé osoby, pak bylo a dodnes je využití v esoterice jako energetický zářič, ale i jako prostředek věštění. Věštění probíhalo buď pomocí křišťálových kamínků, které po rozhození vytvořily určitý obrazec čitelný jen pro věštce, anebo pohledem hluboko do nitra kvalitního křišťálu – k tomuto účelu se postupem času s tím, jak se lidé naučili minerály brousit, začal pro svou výjimečnost používat výhradně tvar koule.

Variantou věštění z křišťálu je také pohled na nehybnou vodní hladinu (ve studánce či v nádobě) anebo údajně i pohled do zrcadla.

Co je to křišťálové sklo a je také vhodné k věštění?

Dále se můžeme běžně setkat s pojmem „křišťálové sklo“. Tento pojem je ale dosti matoucí, neboť takové sklo není vyrobeno z přírodního křišťálu, ale z obyčejného skla s dodatkem olova – takto vzniklé olovnaté sklo pak opticky může působit jako dokonale čistý křišťál a proto se využívá pro výrobu luxusních skleněných dekorativních nádob a dalších předmětů včetně koulí.

Avšak z hlediska energetických vibrací se pravému přírodnímu křišťálu samozřejmě nemůže rovnat. Přesto se můžeme běžně setkat s věšteckými koulemi, které jsou vyrobené z křišťálového skla. Důvod je prostý – při stejné velikosti podstatně nižší cena, než u koule vybroušené z pravého přírodního křišťálu a k tomu také fakt, že krystaly dostatečně velké proto, aby se daly použít pro vybroušení do tvaru koule, jsou vzácné. Proto se také pravé křišťálové koule svou menší velikostí větším koulím z olovnatého skla většinou nemohou rovnat a pokud se již vyskytne nezvykle velký krystal křišťálu vhodný k vybroušení velké koule, cena výrobku je pak obvykle značně vysoká.

Dle odborníků z oblasti esoteriky jsou však koule vyrobené z křišťálového skla vhodné jako dekorace, ale k věštění anebo jako energetický zářič jsou nepoužitelné a proto se vyplatí investovat do pravého přírodního křišťálu, i když bude koule o něco menší.

Jak si vybrat křišťálovou kouli?

Pokud si chcete pořídit křišťál, dejte si proto dobrý pozor na to, co vlastně kupujete. Při výběru věštecké koule je možné se běžně setkat s označením křišťálová koule i u těch koulí, které jsou vyrobené ve sklárnách z křišťálového (olovnatého) skla a nikoliv vybroušené z přírodního krystalu křišťálu. Relativně snadno a lacině tak seženete krásnou, velkou a dokonale čistou kouli z křišťálového skla – pořídit si ji můžete již od několika stokorun.

Pakliže však chcete mít věšteckou kouli vybroušenou z pravého přírodního křišťálu, počítejte s o něco vyšší investicí. Nebojte se ale, tak nedostupné pravé křišťálové koule zase nejsou. Menší koule o průměru pár centimetrů se dají také koupit i za stokoruny. Větší koule anebo koule z vyšší čistotou a méně lomy (prasklinami) uvnitř mohou stát i tisíce korun. Koule v cenách řádově desetitisíců korun jsou vzácné, protože málokdy se objeví dostatečně velký krystal, aby cena dosáhla takové výše.

Cena přírodního křišťálu se určuje podle velikosti krystalu a podle jeho kvality – jak je uvnitř čistý, bez bublinek, prasklin a zda je přes něj vidět skrz. Čím vyšší vnitřní čistota křišťálu a čím méně lomů, tím stoupá také jeho cena.

Pokud nakupujete přírodní křišťál na internetu, spolehlivější prodejci vždy inzerují své křišťály s fotkou originálu (čili toho konkrétního kusu, který je na prodej) a nikoliv s ilustrační fotografií. Díky tomu přesně víte, co kupujete.

Říká se, že kámen, který k Vám patří, si Vás prostě vybere sám. Proto je ideální zvolit si ten křišťál, který Vás nejvíce zaujme a upoutá na první pohled.

Křišťály, křišťálová koule a jejich energetické čištění a nabíjení

Všude okolo nás se nachází neviditelná energie, kterou někteří lidé dokáží vnímat ve svém těle, jak jím protéká anebo také pohledem – někdo má tyto schopnosti vrozené, ale mnoho lidí se je naučí díky pravidelným meditacím.

Každý křišťál bez ohledu na jeho tvar lze touto energií nabíjet. Používá se nabíjení sluneční energií pránou (pozor, některé křišťály mohou být na silné slunce citlivé – zeptejte se prodejce), které je nejefektivnější při úsvitu a za soumraku, neboť tehdy se v krajině tvoří nejvíce prány, anebo také za úplňku, kdy se na místo osvětlené měsíčním světlem položí krystal na celou noc (anebo i na více nocí v období cca týden před úplňkem). Pak se křišťál umístí do místnosti, kde bude energii vyzařovat. Může se dát i do vody určené k pití, kterou takto nabije pozitivními energetickými vibracemi, případně přikládat na čakry či nemocná místa.

Protože křišťál do sebe dokáže energii vtahovat a hromadit, může vtáhnout taktéž energii negativní. Pokud si tedy pořídíte křišťál, pro očištění od vlivů, kterým byl vystaven předtím, je vhodné jej umístit na energeticky čisté místo v nedotčené přírodě – například vložit do potůčku anebo zakopat v zemi i na pár týdnů. Stejně tak je vhodné čistit křišťál, pokud jím čistíte svoje čakry, přikládáte jej na nemocná místa, anebo pokud byla Vaše domácnost zasažena negativní energií.

Očištěný a nabitý křišťál je pak pro léčení anebo pro** věštění z koule** nejefektivnější.

Jak věštit z křišťálové koule?

Pakliže se chcete naučit věštit z koule, nezbývá, než to zkoušet a zkoušet, dokud nezačnete dělat postupy. Je důležité se naučit techniku bytí v přítomnosti, která umožní dokonalé soustředění bez odbíhaní mysli někam jinam – to je pro věštění z koule nezbytné. V podstatě tak lze věštění z koule označit za typ meditace.

Pro věštění se doporučuje zamračený, pochmurný den – toto „šedé světlo“ by při věštění mělo dopadat na křišťálovou kouli. Pohodlně se usaďte, anebo využijte meditační pozici, zahleďte se hluboko do koule a pozorujte její vnitřek. Pakliže se v kouli začnou objevovat jakoby oblaka nebo kouř a světelné úkazy, znamená to, že se Vám povedlo na kouli napojit. Dalším stupněm pak je, když se tyto úkazy přemění v barevné symboly a vize.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6618 (magazinesoterika.cz#137)


Přidat komentář