Věštění z kyvadla

Věštba z kyvadla se stává stále častěji používanou metodou výkladu budoucnosti. Snad proto, že je kyvadlo snadno dostupné a každý si jej může vyrobit během chvilky doma takřka z čehokoliv. Kyvadlo dává jasné odpovědi na otázky, a co je hlavní, funguje.

Používání kyvadla k věštbě budoucnosti je prastará technika. Nikdo neví, kdy se kyvadlo začalo prvně používat, avšak již římští autoři Tacitus a Ciceero se ve svých dílech zmiňují o schopnosti věštit pomocí hůlek. Ke zcela nejstarší zprávě o proutkaření došlo v Německu v 15. století, kdy kutéři hledají pomocí virgulí rudné žíly. Ze všech metod, které se k věštbě užívají, má proutkaření asi nejširší uplatnění díky vodohospodářským podnikům, které zaměstnávají hojně proutkaře k tomu, aby vyhledali prasklá potrubí a podzemní prameny. Lokalizace předmětů pomocí kyvadla je velmi zajímavým úvodem do tohoto světa umění. Kyvadlo umožní lidem sladit se s jejich intuicí, přitom velmi často s pozoruhodným výsledkem.

Věštba z kyvadla – jaké kyvadlo zvolit?

Kyvadla se stávají stále oblíbenějším způsobem předpovídání budoucnosti, neboť patří ke stále dostupnějším předmětům. Nejčastěji jsou kyvadla z mosazi nebo ze dřeva a mívají tvar závaží, které je zavěšené na provázku. Pořídit si však můžete i kyvadlo, které je vyrobené z přírodního křišťálu nebo z jiného polodrahokamu. Kyvadlo si však můžete udělat z čehokoliv, např. ze snubního prstýnku, ze šperku nebo z klíče ode dveří. Použít můžete také velkou kancelářskou sponu, pokud nemáte zrovna nic vhodnějšího po ruce a chcete předvídat budoucnost. Opravdu nezáleží na tom, co k věštbě použijete, pokud však nepůjde o předmět tvarovaný tak, aby se kyvadlo kývalo pouze jedním směrem. To by potom celá věštba ztratila smysl. Když si vybíráte kyvadlo, které bude pro Vaše účely vhodné, volte takové, které je dosti těžké, aby se dokázalo pohybovat vlastním rozkyvem, aby opisovalo zřetelný oblouk, a aby nemohlo docházet k vychýlení ze svého směru Vaším náhlým povzdechem, či závanem větru z otevřených dveří. Vybírejte takové kyvadlo, které se Vám bude líbit, se kterým budete spokojeni po všech stránkách. To je velmi důležité pro věštbu. Nebudete přece pracovat s něčím, co Vám nevyhovuje a k čemu nemáte vztah. Obecně platí, že čím je kyvadlo těžší, tím delší musí být šňůra. Nepoužívejte provázky s drsným povrchem. Kyvadlo by na nich mohlo drhnout a nekroužilo by plynule.

Co se z kyvadla dozvíme?

Kyvadlo dokáže odpovídat na otázku pouze Ano a Ne, nebo Možná. Nic jiného. Ze začátku Vás věštba z kyvadla nemusí nadchnout, nebo se Vám tyto tři odpovědi zdají nedostačující a raději byste slyšeli odpovědi širší, rozvinuté. Možná přemýšlíte, jestli něco, co reaguje jen tímto jednoduchým způsobem, stojí vůbec za námahu. Ovšem k okamžiku, kdy začnete s kyvadlem experimentovat, sami uvidíte, že jsou případy, kdy Ano nebo Ne je právě ten druh odpovědi, který chcete znát. Někdy chcete naprosto detailní význam, který je možné vydedukovat pouze z výkladu hracích karet nebo tarotu, ovšem Vás možná postačí navést na tu správnou cestu odpovědí Ano, Ne, Možná. Někdy se Vám věštba z kyvadla nebude hodit, neboť nebude dost bezprostřední vzhledem k tomu, co potřebujete vědět. Pokud se např. potřebujete zeptat, zda máte vstoupit do zaměstnání, které Vám bylo nabídnuto, zde Vám kyvadlo dá jednoznačnou odpověď. Pokud však chcete znát podrobnější informace o zaměstnání, je potřeba ke zjištění zvolit složitější metodu.

Jak kyvadlo používat?

Chcete-li začít používat kyvadlo, pak první, co je potřeba udělat, je vyzkoušet, jakým způsobem kyvadlo reaguje na Vaše otázky. K tomu je zapotřebí vyzkoušet, jak projevuje různé typy odpovědí. To jsou hledané pozice Ano, Ne, Možná. Otázky můžete zkusit klást v duchu nebo nahlas, záleží na Vás. Jak na to? Uchopte konec šňůrky palcem a ukazovákem tak, aby mohlo kyvadlo zcela volně viset. Možná Vám bude pohodlnější, když si opřete loket o stůl. Před věštbou se ujistěte, že je kyvadlo v klidu, a poté ho vyzvěte, aby zaujalo výchozí pozici. Kyvadlo pak buď setrvá v klidu, nebo se začne pohybovat. Poté vyzvěte kyvadlo, aby Vám předvedlo, jak odpovídá Ano. Pokud budete chtít, můžete mu položit otázku, o které víte, že odpověď na ni může být pouze kladná. Např. se můžete zeptat, zda jsou tyto dřevěné dveře ze dřeva. Kyvadlo se vynesení otázky rozhoupe. Jestliže ne, pak ho rozkývejte po kruhu a pozorujte, jakým způsobem se bude pohybovat. Bude se kývat dopředu, dozadu, nebo do stran. Stejným způsobem zjistěte, jak reaguje na odpověď Ne. Vyzkoušejte to několikrát, abyste měli jistotu, že jak Vám, tak i kyvadlu je jasné, jak se vyjadřuje Ano a Ne. Poté ho vyzvěte, ať Vám předvede třetí odpověď Možná. Při tomto mu položte nesmyslnou otázku. Někdy si s Vámi může kyvadlo trochu pohrávat, že se schválně plete nebo dělá, že otázku neslyšelo. V takovém případě musíte vytrvat a vyzvat ho ke spolupráci. Pokud i pak odpovídá kyvadlo nesmysly, není zřejmě vhodná doba pro věštbu a odložte ji na později. S kyvadlem trénujte stále, abyste si na sebe zvykli.** **

Jak klást správně otázky?

Nejčastějším problémem nezkušených věštců je ten, že kladou nesprávné otázky při používání kyvadla. Pamatujte na to, že kyvadlo odpovídá buď Ano, Ne, Možná. Nic víc. Proto se neptejte, zda si máte koupit raději to nebo ono. Při kladení otázek buďte co nejkonkrétnější. Odpověď může být vždy jen tak dobrá, jak je dobrá otázka.

Na jakém principu kyvadlo funguje?

Když kyvadlo leží v šuplíku nebo je položeno na stole, jde o neživý předmět. To platí i v případě, kdy ho držíte na šňůrce, kterou máte mezi prsty. Když mu však položíte otázku, začne se něco dít. Dosud však neexistuje jednoznačné vysvětlení, jak kyvadlo funguje. Podle jedné rozšířené teorie funguje kyvadlo jako spojnice s Vaším podvědomím, které Vám umožňuje naladit se na myšlenky a znalosti, které si jinak vědomě nevybavujete nebo které Vaše vědomá mysl vytěsnila. Když položíte kyvadlu otázku, pak Vaše podvědomí reaguje vysíláním jemných elektrických impulzů do Vaší paže a to ovlivňuje pohyb kyvadla. O tom se můžete přesvědčit v případě, kdy položíte kyvadlu otázku, které přikládáte silný emocionální význam. Pokud se tedy sami nevyvedete z rovnováhy, pak bude Vaše odpověď vždy taková, jakou chcete slyšet. Podle jiných teorií působí kyvadlo jako radar, nebo Vám napovídá anděl strážný nebo možná babička, která je již nějakou dobu po smrti. Ať už platí jakákoliv teorie, jedno je jisté. Kyvadlo opravdu funguje. Pokud si však řeknete, že tato teorie není podložena žádnou vědou a že tedy kyvadlo fungovat nemůže, pak docílíte toho, že opravdu fungovat nebude.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6621 (magazinesoterika.cz#148)


Diskuze a zkušenosti

ilona 18.12 1976 | 02.05.2015 01:31
Re: Věštění z kyvadla zdravotni stav jak se to bude vyvyjet

Evelína | 30.10.2015 21:31
Dobrý den dalo by se u Vas objednat kyvadlo z mosazi i s deckou s odpověďmi? E.


Přidat komentář