Výklad snů a co nám řeknou sny

Pamatujete si své sny? Často se stává, že víme o tom, že se nám něco zdálo, ale nemůžeme si vybavit podrobnosti. Někdy jsou však sny natolik živé a intenzivní, že si pamatujeme úplně všechno. Chcete znát význam svých snů?

Sny jsou důležitou součástí života člověka. I když mnoho z nás jim nevěnuje žádnou pozornost, nebo je nebere vážně, na druhou stranu jsou lidé, kteří každý svůj sen hledají ve snáři, zvláště pak, jedná-li se o sen opakovaný. Jinou možností je vyhledat někoho, kdo se zabývá výkladem snů a požádat ho, aby nám vysvětlil náš sen.

Význam prožitků viděných ve snu 

Zdál se Vám sen, který jste si dokonale zapamatovali, anebo se Vám tentýž sen dokonce zdává opakovaně? Zde jsou nejčastěji se objevující motivy snů a jejich význam podle vykladačů snů:

Létání ve snu

Zdává se Vám, že létáte bez jakéhokoliv přístroje, tedy letadla, padáku, létajícího balónu apod., prostě se jen tak vlastními silami vznášíte a létáte si v různých výškách a různou rychlostí? Někdo se ve snu obvykle vznáší jen kousek nad zemí, jiný letí vysoko nad krajinou. Pocity vznášení nad zemí jsou doslova opojné a ve snu si je většinou velice užíváme. I přestože se jedná jen o sen, zážitky ze snového létání dokáží zvednout náladu na celé dopoledne.

Sny o létání se nejčastěji objevují u lidí přirozeně štíhlé postavy, což alternativní medicína vysvětluje tím, že v sobě mají nejvíce energie vzduchu.

Podle vykladačů snů vypovídá létání ve snu o tom, že máte mnoho ambicí a energie, které chcete zrealizovat a toužíte je projevit.

Padání ve snu

Podstatně méně příjemný sen je ten, ve kterém někam padáte, většinou do neznáma a nemůžete se ničeho chytnout ani nijak pádu zabránit. Zvláště pak, jedná-li se o sen opakující, dokáže pořádně potrápit a vzbuzovat až pocity děsu a úzkostného strachu.

Pro zpřesnění významu je užitečné znát místo a situaci, ve které sen probíhá. Pokud ve snu o padání poznáváte konkrétní místa nebo lidi, je možné odvodit, k jaké oblasti nebo ke komu se sen vztahuje. Obecně znamená** padání ve snu **pocit nejistoty v životě, nemáte se čeho chytit a chybí Vám pevná půda pod nohama.

Ztráta zubů ve snu

Zdálo se Vám, nebo se častěji opakuje sen o tom, že Vám vypadnul zub či dokonce vícero zubů? Ač se na první pohled může zdát, že tento sen předznamenává špatný stav Vašeho chrupu, dle vykladačů snů má sen o ztrátě zubu nebo více zubů zcela jiný význam.

Zuby v tomto případě symbolizují naši duševní sílu, činy a odvahu. Zuby používáme při kousání, ale také jako prostředek umožňující artikulaci během mluvení. Bezzubý člověk nemůže pořádně kousat, takže je oslabený, protože špatně přijímá potravu. Stejně tak bezzubý člověk nemůže správně mluvit, což snižuje jeho pozici, protože když šišlá, lidé se mu smějí a neberou jeho slova vážně.

Pokud ve snu přicházíme o zuby, znamená to, že se cítíme oslabení, bojíme se o ztrátu své pozice a máme strach, že nás lidé již nebudou brát vážně. Pakliže tedy ve svých snech přicházíte o zuby, pěstujte svou sebedůvěru a odvahu a také se zamyslete nad tím, zda se zbytečně netrápíte něčím, čeho se ve skutečnosti obávat nemusíte.

Nahota na veřejnosti ve snu

Sen o tom, že se člověk ocitl na veřejném místě mezi lidmi jen ve spodním prádle, v pyžamu anebo ještě hůře zcela nahý nemá nic společného s nudismem nebo nějakou sexuální úchylkou. Mezi stejný typ snů patří situace, ve které sedíte na záchodě bez dveří a spousta lidí Vás při tom sleduje, což je Vám samozřejmě hodně nepříjemné.

Ve snu jste zcela nazí a nemáte se před pohledy ostatních osob jak bránit, nemáte se čím zahalit a kam se schovat. Podobné je to i při sezení na záchodě bez dveří. Největším problémem je zde tedy bezbrannost a zranitelnost. Podle výkladu snů tyto snové situace představují naše vnitřní pocity bezbrannosti a zranitelnosti.

Patříte mezi citlivé nebo až přecitlivělé osoby? Cítíte se často zraňování okolím a všechno si berete moc osobně? Zkuste si udržovat zdravý odstup a naučte se ovládat, nikoliv však potlačovat své emoce. Pak získáte na sebejistotě a už se nebudete cítit tak zranitelní.

Útěk před pronásledovatelem ve snu

Zdává se Vám, že před něčím nebo někým utíkáte, běžíte jak to jen jde a přesto cítíte, že je Vám v patách stále blíž a blíž? Nemáte se kam schovat ani jak uniknout?

Obecně tento sen znamená, že se v životě snažíte něčemu nebo někomu vyhnout, máte z něčeho strach nebo obavy. Ne vždy jde o kdovíjaký problém, ale někdy máme tendenci to, co nás čeká a čeho se bojíme nadhodnocovat a tím si vytvářet zcela zbytečný strach a stres.

Pokud chcete vědět konkrétněji, čeho se sen týká, zkuste si vybavit místa nebo osoby, které jste ve snu viděli, anebo také pocity, které jste prožívali a čeho jste se vlastně tak báli. To Vám může dopomoci dopátrat se toho, co ve Vás vlastně vzbuzuje obavy, analyzovat celý problém a pocity, které vyvolává a tak se postavit svému problému čelem.

Sen o vlastním těhotenství

Sny o vlastním těhotenství se logicky zdávají ženám. Pokud toužíte po dítěti a plánujete těhotenství nebo již těhotná jste, projevují se ve snu Vaše mateřské touhy a city a očekávání příchodu nového potomka.

Mnohem více však dokáže takový sen zaskočit ženu, která po dítěti netouží a neplánuje jej, anebo třeba ani nemá žádného partnera. V takovém případě je těhotenství vykládáno jako symbol tvořivé energie a kreativity, která se může projevovat v oblasti umění anebo obecně v tom, že kolem sebe chcete vytvářet krásné a příjemné prostředí. Sen o těhotenství vám prozrazuje, že Vaše ženská kreativita se chce projevovat a měly byste jí dát více prostoru.

Sny o smrti a umírání

I když sny o smrti a umírání mohou působit děsivě, podle vykladačů snů smrt ve snu představuje nadcházející změnu.

Pokud ve snu vidíte smrt někoho známého, obvykle to znamená, že v reálném životě máte pocity, že se od něj vzdalujete, že jej ztrácíte, že se odcizujete, anebo že se mění Váš vztah s ním k horšímu.

Pokud se jedná o osobu, s níž se již dlouho nevídáte, pravděpodobně jste se s ní cítili dobře, přinášela Vám pocit bezpečí a jistoty. Možná Vám v současnosti vlivem nějaké blížící se změny právě tyto pocity chybí a právě proto ve snu vidíte umírat osobu, se kterou jste měli tyto pocity spojeny.

Pakliže vidíte ve snu vlastní umírání, naznačuje to, že ve Vašem životě něco končí. Každý konec však znamená začátek něčeho nového, změnu, transformaci. Sen o vlastní smrti může znamenat, že o této změně víte a máte z ní strach, bojíte se konce současného stavu a zároveň nadcházejícího neznámého. Pokud je to tak, snažte se nelpět na starém a otevřete se novému, nadcházejícímu, ať mohou Vaše obavy pominout.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6613 (magazinesoterika.cz#103)


Přidat komentář