Centrum zdravého spánku Brno

„Spánek je sladký jako med“, říká známé lidové moudro. Jenže, co když to ve Vašem případě neplatí? Trápí Vás problémy se spaním? Nedaří se Vám večer usnout a ráno se probouzíte bez energie a s bolestí zad či krční páteře? Čtěte dále.

Spánek je pro život nesmírně důležitý. Bez kvalitního spánku člověk doslova trpí – je unavený, podrážděný, nevrlý, do ničeho se mu nechce. Tím to ale končit nemusí. V případě, kdy problémy se spánkem podceňujete dlouhou dobu, si můžete zadělat až na chronické zdravotní problémy.

Proč je spánek pro člověka tak důležitý?

V dnešní době frčí zdravý životní styl, cvičení a racionální strava. Ovšem málokdo si uvědomuje, že stejně tak důležitý, ne-li ještě důležitější, je** vydatný, plnohodnotný a kvalitní spánek**. Ve spánku se člověk regeneruje a to nejen po fyzické stránce, ale také po stránce duševní. Absencí kvalitního spánku dokáže člověk zchátrat neuvěřitelně rychle a naopak při dostatku kvalitního spánku se může rychle uzdravit, zregenerovat, omladit se. Ne nadarmo se říká – „vyspat se do růžova“; vyspal se z toho“; jdu se na to vyspat“ anebo „spánek léčí“. Kvalitu spánku se prostě nikdy nevyplatí podceňovat.

Pro lepší spánek navštivte Centrum zdravého spánku v Brně

Pokud jste z Brna nebo okolí a hledáte, kde by Vám poradili, jak se vyspat lépe a učinit své spaní kvalitnějším a celkově příjemnějším i zdravějším, navštivte brněnské Centrum zdravého spánku. Poradí Vám s výběrem vhodné matrace a polštáře, přikrývky nebo roštu či dalších doplňků pro zdravé, kvalitní a příjemné spaní.

Anatomické zdravotní polštáře

Snad každý druhý člověk si stěžuje na ztuhlý nebo zablokovaný krk. Pravdou je, že z valné části za to může dlouhé vysedávání u počítače v nevhodné poloze, špatné držení těla a jiné škodlivé návyky. Dalším častým důvodem bývá nevhodně zvolený polštář na spaní. Ten je většinou moc vysoký, takže krční páteř je po celou noc nepřirozeně ohnutá směrem nahoru. Namísto toho, abychom během nočního spánku přetěžovaným svalům a krční páteří poskytli náležitý odpočinek a regeneraci, ještě je trápíme nadměrným ohýbáním a tím pádem dalším přetěžováním.

Nepříliš vhodné je i úplné odstranění polštáře, protože pak je zase krční páteř ohnutá směrem dolů a navíc při ležení na boku bez polštáře trpí i ramenní svaly, takže se ráno můžeme probudit nejen s bolestí za krkem, ale i se ztuhlými rameny.

Nejvhodnějším řešením se ukazuje být** zdravotní polštář**, který může být i anatomicky tvarovaný. Zdravotní polštář má tu funkci, že tvoří oporu krční páteři a zároveň umožňuje hlavě být ve správné výšce, takže krční páteř není ohnutá a může si v noci náležitě odpočinout, uvolnit se a regenerovat.

Matrace – výběr

Mnoho osob, zejména starších, trápí také bolestí v kříži. I při těchto obtížích může být velkým pomocníkem vhodně zvolená zdravotní matrace, která zohledňuje hmotnost a pohlaví (odlišné rozložení tělesné hmotnosti) svého majitele a také jeho preferovaný způsob spánku (na boku či na zádech).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6643 (magazinesoterika.cz#89)


Přidat komentář