Co koupit pod stromeček?-Originální vánoční dárky pro muže i ženy

Enkaustická malba je zvláštní druh výtvarného umění, o který je stále větší zájem. Proto obrazy, ale i polštáře enkaustické malby jsou vhodným dárkem snad pro každého, ozvláštní každý interiér.

Lámete si každoročně hlavu nad tím, co komu pořídit pod stromeček na Vánoce? Dnes je spousta možností, jak své blízké obdarovat opravdu hodnotným a originálním dárkem, jedním z nich jsou i dekorační polštářky a obrazy.

Dekorační polštáře, obrazy a kolekce

V nabídce však nejsou jen samotné obrazy a dekorační polštáře, ale i kolekce obrazů. To je jistě zajímavější dárek, protože samotný obraz působí tak nějak osaměle, až smutně, proto je perfektní, že se dá koupit přímo hotová kolekce, která k sobě ladí a tak také ozvláštní interiér, přitom nerozbije jeho zaměření. Kolekce obrazů není vůbec finančně náročná, pohybuje se podobně jako samotné obrazy, takže dá se tvrdit, že se téměř ušetří.

Polštáře patří do každé domácnosti

Ne každý je na obrazy, což je samozřejmě věcí názorů a vkusu. Ale polštáře snad patří do každé domácnosti. Pokud neslouží polštář jako vhodná dekorace, nebo podpěra, pak musí být alespoň v ložnici. Každopádně polštáře s motivem enkaustické malby jsou velice skvělým dekoračním doplňkem, které i poněkud fádní interiér ozvláštní svým osobitým kouzlem. Barevné ladění je do různých odstínů, takže lze zvolit zrovna tu kombinaci, která je do daného interiéru vhodná a bude tak skvěle korespondovat s celkovým designem místnosti, či celé domácnosti. Takový polštář nenechá chladnou žádnou návštěvu, určitě vzbudí otázky a často i diskuzi. Polštáře jsou vhodné také jako dárek, protože polštářů hold není nikdy dost.

Obrazy, které stojí za to mít

Až neuvěřitelné tvary, které se zobrazené na plátně dají zkoumat, jsou kouzelné, možná i trochu záludné, ale i pořád dávají prostor pro rozvíjení fantazie, klidné sledování a také mají funkci proti-stresovou, protože právě zaobíráním se obrazu a přemýšlením o tom, co to může znamenat a jak mohl horký vosk vytvořit tak pozoruhodný obrazec, zcela mysl odpoutá od denních záležitostí a problémů. Najednou přijde uvolnění a člověk třeba mnoho věcí pochopí právě při rozvoji vlastní fantazie.

Kolik za originální obrazy zaplatíte?

Přitom nejsou obrazy vůbec drahé. Ač se jedná o originální malby, pak je jejich pořizovací cena od 1200 Kč, což je opravdu uchvacující. Za větší obrazy sice zaplatíte více, ale není to tak horentní suma, jako u originálů světových malířů. Do tří tisíc máte obraz skutečně velký a nádherný, který se bude vyjímat snad v každé domácnosti.

Originální dárky pro muže i ženy

Praktické na obrazech je i to, že jsou univerzálními dárky a hodí se jak pro muže, tak ženy, mladší i starší, prakticky pro kohokoli. V každé domácnosti je minimálně jedna stěna, která je dle moderních typů bydlení zcela pustá a šikovný obraz, který celou místnost povznese do jiné dimenze a mnoho návštěv se bude o zvláštní obraz zajímat. Někomu se třeba obraz zalíbí natolik, že si jej bude přát, takže budete mít na další Vánoce, nebo jiné příležitosti skvělý tip na dárek. A to jistě stojí za to.

Enkaustika

Zvláštní cizí slovo, které ještě nenašlo pevnou půdu pod nohama u nás, ale stále se objevuje stoupající tendence a vzbuzující zájem, protože toto milé slovo svádí hloubavé lidi k tomu, aby se více zajímali o to, co vlastně tato technika představuje. Enkaustika je malování horkým včelím voskem, který se nanáší na plátno, nebo i dřevo, či papír nebo jiný podklad, a poté se vypaluje tak, že vytváří kouzelné efekty.

Jak udržet enkaustický obraz v pořádku

Mnoho lidí napadá otázka, že pokud se tedy jedná o obrázek z vosku, pak musí mít potíže s odolností vůči teplu. Což není úplně pravda, platí to pouze v případě, kdyby jste obraz vystavili na přímé slunce nebo někde u krbu. Naopak výrobek z enkaustické tvorby obecně dlouho vydrží, také díky speciálním fixačním emulzím, které se používají právě proto, aby nedošlo k jeho poškození.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id26153


Přidat komentář