Mladý ječmen a chlorella

Víte, co je chlorella? Víte, jaké účinky mají výhonky mladého ječmene jarního? V obou případech lidskému tělu prospěšné. A co takhle účinky znásobit? Jaké jsou výhody těchto "zelených" potravin? Čtěte dnešní článek...

V současné době zažívají obrovský boom tzv. „zelené potraviny“. Jedná se o funkční potraviny, jejichž hlavním cílem je nám pomoci od různých civilizačních nemocí, ať již jejich předcházením nebo zlepšováním zdravotního stavu při již rozběhlém onemocnění. A mezi tyto funkční zelené super potraviny patří bezesporu mladý ječmen a chlorella.

Možnosti užívání

Užívat je lze, jak by klasik řekl, od kolébky až do hrobu. Není zde žádné riziko předávkování, užívat je mohou i těhotné a kojící ženy. Výjimku tvoří pouze osoby s probíhající léčbou nádorového onemocnění, při ozařování se totiž užívání nedoporučuje 3 dny před a 3 dny po ozářkách. Popřípadě není na škodu tyto doplňky stravy na určitou dobu vysadit. Při transplantaci orgánů se nedoporučuje užívání po dobu 9 měsíců.

Dále pak osoby, které prodělaly akutní embolii či zánět žil v akutní fázi, mohou užívat tyto látky až po odeznění akutního onemocnění.** Chlorella** se nedoporučuje užívat při akutní fázi Crohnovy choroby.

Mladý ječmen – bioaktivní bomba

Mladý ječmen zná většina z nás ve formě tablet či kapslí, kdy se jedná o speciálně šetrně usušený produkt výhonků mladého ječmene jarního. Je to zjednodušeně řečeno „to mladé zelené obilí, které se v současné době venku na poli vyselo“. Stáří takovéto rostlinky při sklizni je přibližně 10 až 14 dní od jejího výsevu. V této době totiž obsahuje rostlina nejvíce** bioaktivních látek a účinných enzymů,** které jsou prospěšné našemu tělu.

K nám se nejčastěji usušený mladý zelený ječmen dováží z Nového Zélandu, kde se pěstuje povětšinou v bio kvalitě. Popřípadě můžete mladý ječmen konzumovat ve formě lákavě zeleného koktejlu, který se připravuje z prášku. Nebo také čerstvý, jako šťávu ze zelených výhonků čerstvě sklizeného ječmene, který si můžete vypěstovat i doma za oknem.

Bylinkáři a lidé vyhledávající co nejméně chemického zpracování se určitě přikloní k druhé možnosti, tedy ke konzumaci čerstvého nápoje. Již řada lidí s ním má jen ty nejlepší zkušenosti.

Proč právě mladý ječmen?

Mladý ječmen Vás vyčistí, dodá Vašemu tělu látky potřebné k bezchybnému fungování našeho neustále civilizací přetěžovaného organismu. A jako bonus ještě dostanete velkou dávku energie a dobré nálady.

Detoxikační účinky

Za schopnost detoxikace vděčíme vláknině a chlorofylu, které mladý zelený ječmen obsahuje. Vláknina naváže uvnitř našich střev všechny špatné toxické látky, zatímco chlorofyl nás již od dutiny ústní svou silnou antioxidační schopností jemně vydezinfikuje. Chlorofyl začíná svou práci již při prvním doušku, v dutině ústní, kde se postará o péči Vašich dásní, zubů a zaručí i svěží dech. Právě kvůli tomuto účinku je chlorofyl z výhonků ječmene již po několik desetiletí využíván farmaceutickým průmyslem, a sice jako přísada do zubních past s chlorofylem. Dále chlorofyl pracuje na zotavování stěn sliznic uvnitř žaludku. Terapie zeleným ječmenem se doporučuje i v případě střevních degenerativních onemocnění jako je poškození střev v důsledku špatně léčené celiakie či Crohnovy nemoci.

Účinky spojené s působením chlorofylu a vlákniny Vás rovněž zbaví plynatosti, nadýmání, průjmů, zácpy i dalších střevních obtíží.

Další výhody ječmene jarního

Vyživovací schopnost mladého ječmene je pak dána obsahem celé řady vitamínů, ať již antioxidačních vitamínů A a E, či celého komplexu vitamínů B, včetně kyseliny pantothenové. Nezanedbatelný je také obsah kyseliny listové, která Vám zaručí správné vstřebávání železa z potravy, jakožto celkově působí pozitivně na celý proces krvetvorby. U těhotných žen pak příznivě působí na správný vývoj mozku a nervové soustavy plodu.

Dále ječmen obsahuje minerální a stopové prvky. Mezi nejdůležitější patří železo, vápník, fosfor a další prvky. Železo je nutné pro správnou funkci červených krvinek a proti anémii. Vápník a fosfor jsou důležité pro stavbu kostí. V nemalé míře zde najdeme i tolik potřebný hořčík, což je klíčový prvek pro správné fungování srdce a nervové soustavy.

Mladý ječmen obsahuje také měď nutnou k udržení správné hladiny cukru v krvi. Najdeme v něm zinek, který podporuje náš imunitní systém v boji proti nachlazení a také se stará o správné fungování pokožky. Z tohoto důvodu je zelený ječmen obzvláště vhodný pro všechny, kteří trpí ekzémy či výskytem akné.

Dobrá nálada na přání

Obsah cholinu a tryptofanu přináší i dobré psychické a fyzické zdraví. Obě tyto látky působí proti migréně a mírní bolesti hlavy. Cholin je stavebním kamenem acetylcholinu, vzruchového přenašeče, díky kterému se šíří bezchybně nervové vzruchy mezi mozkem a nervovým zakončením. Jeho nedostatek je zodpovědný za vznik některých neurologických a psychiatrických onemocnění, jakož i za vznik Alzheimerovy choroby. Látka tryptofan je esenciální aminokyselina, která se v těle mění na serotonin, jež způsobuje dobrou celkovou psychickou pohodu a klidný a občerstvující spánek.

Zelený zázrak jménem Chlorella

Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní jednobuněčná řasa. Pěstuje se v čisté vodě a velmi rychle roste. V lékárnách či prodejnách se zdravou stravou ji dostanete ve formě tablet či kapslí, jako sušenou. Jedna tableta, popř. kapsle, obsahuje okolo 5 milionů jednotlivých malých řas.

Díky velkému obsahu chlorofylu působí jako přírodní antibiotikum. Hojí rány a léčí záněty. Obsahuje vlákninu, která na sebe v trávicím traktu váže toxiny, nebezpečné pro lidský organismus. Významná je její funkce vázat těžké kovy, zejména olovo, které můžeme do těla dostávat v malých dávkách buď ze stravy anebo z amalgámových zubních výplní (šedé plomby).

Účinky chlorelly

Chlorella obsahuje vitamíny, minerály a enzymy, které chrání buňky před působením volných radikálů. Obsahuje růstový faktor CGF, který podporuje růst a dělení buněk. Dále pak pomáhá likvidovat choroboplodné bakterie a aktivuje obranný imunitní systém. Napomáhá regeneraci organismu, vyrovnává jeho acidobazickou rovnováhu. A v neposlední řadě působí uvnitř trávicí soustavy pozitivně na růst střevní mikroflóry.

Chlorella je vhodným doplňkem stravy u diabetiků, kdy zvyšuje účinnost inzulínu. Doporučuje se při zažívacích potížích, i po užívání antibiotik. Výjimku tvoří akutní fáze Crohnovy choroby. Reguluje cholesterol a upravuje krevní tlak. Můžeme říci, že zkrátka působí na** bezchybný chod celého organismu**.

Mladý ječmen a chlorella

Při současném podávání obou zelených potravin se projevuje jejich synergické působení – t.j. jedna potravina zvyšuje působení a účinek potraviny druhé.

Obě tyto zelené potraviny mají zásadní účinky na naše zdraví. V dnešní době, kdy se stále častěji preferuje alternativní medicína, co nejmenší počet zásahů do lidského organismu a lidé vyhledávají způsoby, jak neužívat jen chemické produkty, můžeme předpokládat, že v budoucnu budeme slýchat o kladných vlastnostech těchto zázračných potravin a jejich působení na lidské tělo stále častěji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6639 (magazinesoterika.cz#80)


Přidat komentář